Maduro vysvetľuje, prečo americká loď odplávala od pobrežia Venezuely

· Čas čítania: 2 min.
foto: archív

Venezuelský prezident Nicolás Maduro včera vyhlásil, že loď Pobrežnej stráže USA rýchlo opustila výsostné vody republiky. Loď USCG James bola zachytená v ekonomickej zóne Venezuely 8. mája. Deň potom zmenila kurz a priblížila sa na 14 míľ k prístavu La Guaira (Štát Vargas). Vyplával jej naproti strážny čln venezuelského vojenského námorníctva, ktorý americkú posádku prehovoril, aby zmenila kurz.

USA sa rozhodli roztrhať väzby Kuby a Venezuely

Na more sa okamžite vydal náš strážny čln, aby tej imperialistické lodi povedal: ťahaj! Veliteľ im povedal:, Nachádzate sa vo venezuelských vodách, prosím vás, rešpektujte zákony a medzinárodné právo a opustite okamžite našu krajinu. ‚A americká loď opustila našu krajinu. To je víťazstvo medzinárodného práva, mieru a venezuelskej vojenskej morálky, „povedal Maduro v utorok na stretnutí s vojakmi. Označil rokovania amerických námorníkov za provokáciu proti Venezuele, ktorá mala vyskúšať jej pripravenosť na podobné akcie.

Aby zistili, čo bude robiť naše loďstvo, naše národné ozbrojené sily, či sa vyľakajú. Aby videli našu reakciu, ktorá bola príznačná. Bola prejavená naprostá sebadisciplína. Žiadne nervy, sebadisciplína, pevnosť a odhodlanosť, odvaha a vôľa, „zdôraznil prezident.

Pokus o štátny prevrat vo Venezuele

Masové akcie vo Venezuele sa začali 21. januára. Na vlne protestov sa Guaidó vyhlásil za dočasného prezidenta na obdobie činnosti dočasnej vlády. USA a rad ďalších krajín ho uznali. Maduro ho nazval bábkou USA. Rusko, Čína a rad ďalších krajín podporili Madura ako zákonného prezidenta Venezuely.

Minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo vyjadril nádej na to, že Rusko prestane podporovať venezuelského prezidenta Nicolasa Madura. Povedal to dnes na tlačovej konferencii po rozhovoroch s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom. Poznamenal, že Spojené štáty a Rusko majú rozdielne názory ohľadom Venezuely. Pompeo Lavrovovi povedal, že Washington chce urobiť všetko preto, aby si obyvatelia Venezuely vybrali demokratickú cestu. Ruský minister zase povedal, že demokracia sa nedá zaviesť silou. Podľa jeho slov hrozby, ktoré sú adresované vláde Madura, hrozby, ktoré prichádzajú z úst oficiálnych predstaviteľov americkej administratívy a hrozby pána Guaida, neustále zdôrazňujú právo pozývať k vonkajšiemu zásahu, ale nemajú nič spoločné s demokraciou

zdroj: sputniknews.com

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár