„Mali sme vyprovokovať Rusov,“ priznali zajatí Ukrajinci

Tagged With: , , , , , 2 komentáre

Federálna bezpečnostná služba Ruskej Federácie zverejnila dnes videozáznam z výsluchu zadržaných ukrajinských vojakov, konkrétne nadporučíka Andrija Drača, námorníka Serhija Tsybizova a kapitána tretieho stupňa Volodymyra Lesovoja, ktorí sa v ňom sami priznali, že nedeľný incident v Kerčskom prielive, ktorí spustil na Ukrajine a Západe novú vlnu protiruskej hystérie, bol obyčajnou provokáciou!
Drač potvrdil, že ukrajinskí vojaci boli vopred varovaní o porušení ruskej hranice a Lesovoj zase dodal, že vedome ignorovali požiadavky ruských pohraničníkov, aby ďalej nepokračovali. Ako povedal: „Ako vojak som sa riadil rozkazmi… Vedome som ignoroval výzvy ruských pohraničníkov. V dobe narušenia hraníc na palube boli malé ručné zbrane, rovnako ako guľomety s muníciou. Uvedomil som si, že akcie sú provokatívne.“ Tsybizov zase uviedol: „Ruské lode nás žiadali, aby sme zastavili, inak na nás zahája streľbu. Veliteľ sa rozhodol a zastavil loď. Potom sme boli zadržaní“.
Okrem toho, dnes šéf tajnej služby – Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU) Vasilij Hrycak potvrdil, že na palube zajatých ukrajinských vojenských lodí sa nachádzali aj príslušníci ukrajinskej tajnej služby! Tak o čom to tu tí naši a európski rusofóbni pomätenci a zapredané médiá už dva dni točia? O akej ruskej provokácii? Aj na tomto príklade teda môžete krásne vidieť, aká hystéria a nenávistná propaganda bola voči Rusku opäť spustená! A pritom pravda je opäť úplne odlišná od toho, čo od nedele predvádzajú politikcí a mainsteamoví zapredanci a prestitúti. Nuž aj toto je súčasná „demokracia“ a tzv. európske „hodnoty“, ktoré by sme podľa EU mali vyznávať – klamstvá, manipulácie, propaganda a nenávisť voči etniku, ktoré Západ nemôže ani svojou technikou, ani odhodlaním nikdy poraziť!
Martin Bago
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...
2 Responses to "„Mali sme vyprovokovať Rusov,“ priznali zajatí Ukrajinci"

Pridaj komentár

  & Časopis