Manipulácie s počtami mŕtvych na COVID-19

· Čas čítania: 4 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Nezávislý publicista, ekonóm a analytik William Engdahl vo svojom príspevku „Koronavírus a pofidérne čísla úmrtí“ píše:

Nielen, že Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a väčšina národných zdravotníckych agentúr používajú také modely ohľadom koronavírusu, ktoré sú založené na veľmi pochybných metodikách, a nielen, že sú používané testy veľmi odlišnej kvality, ktoré len nepriamo potvrdzujú protilátky na možné ochorenie Covid-19. Teraz sa ukazuje, že určenie skutočnej príčiny úmrtí, súvisiacich s koronavírusom, je z rôznych dôvodov rovnako problematické. To je alarmujúca otázka na zamyslenie, lebo to viedlo k uzavretiu väčiny ľudí i svetovej ekonomiky – po vzore gulagu, na základe argumentu, že je potrebné obmedziť počty úmrtí a zabrániť preťaženiu pohotovostných služieb v nemocniciach.

Teraz sa v médiách tvrdí, že USA sú krajina s doteraz najväčším počtom úmrtí na Covid-19, kde na túto chorobu zomrelo približne 68 000 osôb. Tu začínajú byť čísla veľmi pofidérne. Vládna agentúra CDC (Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb), ktorá je zodpovedná za evidenciu o príčine úmrtí v krajine, vykonala obrovské zmeny v tom, ako počíta úmrtia na tzv. nový koronavírus.

Národné centrum pre zdravotnú štatistiku (NCHS) pri Centre pre kontrolu a prevenciu chorôb v Atlante, tj. centrálna agentúra zaznamenávajúca príčiny úmrtí na celoštátnej úrovni, oznámilo k 5. máju 39 910 úmrtí na Covid-19. V poznámke pod čiarou je to definované ako „úmrtia na potvrdené alebo pravdepodobné ochorenie Covid-19“. Nemocnice a zdravotníci majú obrovskú voľnosť v tom, ako má lekár posúdiť, že ide „pravdepodobne“ o túto chorobu. Hoci je známe, že testy na koronavírus vedú aj k falošných výsledkov, CDC uvádza, že aj keď neboli vykonané žiadne testy, lekár sa môže „domnievať“, že išlo o Covid-19. Pre ilustráciu je užitočné uviesť, aký bol zaznamenaný počet úmrtí v USA zo všetkých príčin v rovnakom období od 1. februára do 2. mája – 751 953 úmrtí.

Teraz to bude ešte pochybnejšie. Centrum CDC publikovalo toto oznámenie: „K 14. aprílu 2020 sú do počtu prípadov a počtu úmrtí zahŕňané zo strany CDC ako potvrdené, tak pravdepodobné prípady a úmrtia.“ Odvtedy počet takzvaných úmrtí na Covid-19 v USA prudko vzrástol. V ten deň, 14. apríla, bol v New Yorku počet obetí na koronavírus skorigovaný a bolo pripočítaných 3700 úmrtí, pričom sa uvádza, že počet teraz zahŕňa „ľudí, ktorí nikdy neboli pozitívne testovaní na vírus, ale pravdepodobne túto chorobu mali“. CDC teraz definuje potvrdené úmrtia slovami, že ide o „potvrdzujúce laboratórne dôkazy pre Covid-19“, čo, ako sme uviedli vyššie, zahŕňa testy, ktorých presnosť je síce pochybná, ale zahŕňa aspoň testy. Potom definujú „pravdepodobné“ úmrtia slovami: „bez pozitívneho laboratórneho testovania na Covid-19“. Ide teda len o odhad príslušného lekára.

Nemocnice a lekári majú nariadené, aby uvádzali ako príčinu smrti Covid-19, dokonca aj keď pacient, napríklad muž vo veku 83 rokov, ktorý má cukrovku, srdcové problémy alebo zápal pľúc, zomrie, bez toho by bol testovaný na Covid-19. Centrum CDC radí: „V prípadoch, keď nie je možné určiť konečnú diagnózu Covid, ale existuje podozrenie alebo pravdepodobnosť, je prijateľné uviesť na úmrtnom liste Covid-19 ako pravdepodobnú alebo predpokladanú príčinu.“ Tým sa doširoka otvárajú dvere pre zneužívanie počtu úmrtí na koronavírus v Spojených štátoch.

Engdahl upozorňuje, že podobné manipulácie s počtami úmrtí sa dejú aj v iných krajinách, najmä v Taliansku.

Zdroj: Zvědavec.org, Koronavirus a pofiderní čísla úmrtí, 20. 5. 2020

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár