Margarita Simoňjanová nemeckému novinárovi: Skúste nahradiť slovo “Rusi“ za slovo “Židia“

Tagged With: , , , , Add Comment

Šéfredaktorka televíznej stanice Russia Today Margarita Simoňjanová sa rozhorčila nad vyhlásením nemeckého novinára Andreasa Rüttenauera, že “Rusi sú tiež ľudia“.

“Nemecký novinár napísal, že, ako sa ukázalo, Rusi – sú tiež ľudia a to je nečakané. Môj dedo by sa nedivil, že nemecký novinár, redaktori listu a jeho vedenie, ktoré si dovolili takéto slová a aj s novinárom solidárni čitatelia – sú skutoční a praví nacisti,“ napísala šéfredaktorka RT Margarita Simoňjanová.

Navrhla listu Die Tageszeitung, v ktorom bol článok uverejnený, nahradiť slovo “Rusi“ za slovo “Židia“ a skúsiť to uverejniť v Európe.

“Môj dedo by sa nedivil, no ja sa čudujem. Možno však nastal čas prestať sa čudovať,“ zauvažovala Simoňjanová, ktorú v tom podporil aj novinár a bloger Maxim Kononenko.

“Andreas Rüttenauer konštatuje, že majstrovstvá sveta vo futbale v Rusku zmenili Rusov na ľudí. Je však pravdou, že si hovorí, že táto premena Rusov na ľudí sa udiala len na tie štyri týždne, kedy sa konali majstrovstvá. No a potom sa, zdá sa, stali sa z nich opäť tekvice,“ píše Kononenko.

Avšak aj toto treba podľa neho považovať za veľký úspech, nakoľko ešte „v roku 1941 boli rodáci pána Rüttenauera presvedčení, že Rusi sa nemôžu stať ľuďmi ani na štyri týždne a preto sú odsúdení na úplnú likvidáciu“. Poukazuje tým na to, že za ostatných 80 rokov sa nemecký humanizmus predsa len posunul o trochu vpred, „čo, samozrejme, zasieva ohľadne Rusov nejakú nádej“.

Pripomeňme si, že donedávna tohto nemeckého novinára prekvapovala emocionálnosť Rusov, ktorí, ako sa mu zdalo, nie sú ani veselí a ani priateľskí. „Kráľovstvo zla musia obývať zlí,“ tvrdil, no počas majstrovstiev bol prekvapený, že Rusi sa s ním vo vlakoch delili s jedlom i čajom a že v ruských mestách spoľahlivo fungovalo mobilné spojenie.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/margarita-simonjanova-nemeckemu-novinarovi-skuste-nahradit-slovo-rusi-za-slovo-zidia/1470626

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Hlavné Správy

Pridaj komentár

  & Časopis