Martin Klus: Prozápadné smerovanie si rozvracať nedáme

Foto: Facebook

K povinnému “boju proti hoaxom a dezinformáciám” sa pridal aj štátny tajomník na Ministerstve zahraničných vecí SR Martin Klus (SaS). Na svojom FB profile napísal: “Nie vždy máme čas všetko si overovať a do hĺbky skúmať, čo je pravda a čo je lož. Od vypuknutia pandémie sa na nás valia hromady správ a je čoraz ťažšie rozlíšiť, ktoré sú užitočné a ktoré nám naopak škodia.”

Od koronakrízy urobil mostík k politickým štruktúram, keď za typický hoax označil aj tvrdenia, že “EÚ ani NATO vraj nepomáhajú členským štátom v boji s pandémiou”. Pritom užitočnosť, alebo dostatočnosť takejto pomoci je vecou názoru. Týmto oblúkom sa dostal od spochybňovania informácií o pandémii, k spochybňovaniu nášho členstva v EÚ a NATO. Klus totiž došiel k záveru: “Všetky takéto články či statusy na sociálnych sieťach boli zámerne napísané tak, aby vyvolali hnev či nenávisť v spoločnosti a takýchto rozhádaných nás potom ľahšie odklonili od nášho prozápadného smerovania a podkopali našu dôvery k vláde a inštitúciám. To im nesmieme dovoliť.”

Či som za členstvo Slovenska v týchto štruktúrach, kritizujem jeho nedostatky, alebo som zásadne proti nemu, to je takisto vecou môjho slobodného názoru, nie je to vec pravdivých či lživých informácií. Klus chce vlastne povedať, že kto nemá ten správny názor, tak klame. A treba proti nemu bojovať. K tomu už naozaj niet čo dodať.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: FB Martina Klusa

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply