Masový protest v Berlíne: “Zastavte koronanezmysel!”

Foto: Youtube

Minimálne tisícky Nemcov sa včera pridali k protestom proti koronavírusovým reštrikciám a obmedzeniam slobody. Oficiálne médiá hovoria o cca 15 000 protestujúcich, alternatívne zdroje dokonca o mnohonásobne väčších počtoch. Zhromaždili sa v centre Berlína na tzv. Pandemický deň slobody.

Medzi mnohými heslami v dave sa objavili aj takéto: “Okamžite ukončite koronapaniku a vráťte nám demokraciu”, “Mier, slobodu, pravdu, spravodlivosť pre všetkých ľudí”, “Mier je možný len cez slobodu, sloboda len cez pravdu”, “Povinnosť myslieť, miesto povinnosti nosiť rúška”, “Sme hluční, pretože nám kradnete našu slobodu”, “Sme slobodní občania”, “Zastavte koronanezmysel!”, “My sme druhá vlna”, “Masky padajú”.

Médiá písali o “pravicových extrémistoch” alebo o pomýlených jedincoch, ktorí veria “dezinformáciám o koronavíruse”. Demonštranti ignorovali dodržiavanie sociálnej vzdialenosti a nosenie rúšok. Oficiálne štatistiky hovoria o 210 000 nakazených a 9100 mŕtvych na koronavírus v Nemecku. Všetci však veľmi dobre vieme, ako je to s oficiálnymi štatistikami, najmä pokiaľ ide o úmrtia.

Tu si môžete pozrieť ukážku z protestu:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply