Matky a manželky vojakov ukrajinskej armády protestujú

· Čas čítania: 2 min.

V piatok sa pred budovou ukrajinskej prezidentskej kancelárie v Kyjeve uskutočnil protest matiek a manželiek vojakov ukrajinskej armády, zapojených do trestných akcií v Donbasse. Ženy plakali a kľačali na kolenách. Taktiež podpisovali žiadosť, ktorú odovzdali do kancelárie prezidenta Ukrajiny.  

„My, matky a manželky členov ATO, obraciame sa na Vás so žiadosťou o vyjednanie mieru medzi všetkými stranami konfliktu so zapojením EÚ a Ameriky. Dnes ukrajinské jednotky utrpeli ťažké straty, technika​​, ktorá bola odoslaná do zóny protiteroristické operácie je zničená a straty na životoch sú ohromujúce, 279 zabitých, … Ženy potrebujú zastaviť vojnu, ktorá smeruje k zničeniu Ukrajiny a jej ľudu“- uvádzalo sa vo vyhlásení, ktoré podpisovali účastníčky zhromaždenia. 

Účastníci zhromaždenia taktiež držali transparenty s rôznymi nápismi napr.: „Pán prezident! Čo by ste robili, keby na mieste môjho syna bolo vaše dieťa?“,“SOS! Ušetrite 72 brigádu“,“Poslancov a generálov na front do zákopov“,“ Gorlivka. Oslobodiť 17 väzňov“, „Prezident, chceme stretnutie na 5 minút“,“Priveďte synov – matkám, manželov – manželkám, otcov – deťom“. 

Niektoré ženy stoja pred prezidentskou kanceláriou už niekoľko dní. 

V priebehu minulého týždňa sa udalosti v podobnom duchu odohrali aj v meste Ternopoľ, kde sa snažili príbuzné vojakov vlastnými telami zastaviť vojenské vozidlá odvážajúce vojakov a to i napriek tomu, že vedenie Ternopoľského práporu ubezpečovalo, že vojakov nevezú do zóny ATO. 

Zdroj: rusvesna.su, politnavigator.net, vesti.ua

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár