Matovič chce od septembra zarúškovať deti v školách

· Čas čítania: 2 min.
Foto: FB Igora Matoviča

V súvislosti s blížiacim sa začiatkom školského roka Igor Matovič včera na svojom facebooku zverejnil takýto status:

„Začiatok septembra bude najťažou zaťažkávacou skúškou v našom boji s Covid-19. Státisíce detí sa vrátia do škôl … a z nich desiatky tisíc z dovoleniek v zahraničí. Väčšina rodičov budú zodpovední a nepošlú svoje deti do školy, ak boli v rizikovej krajine, kým nepodstúpia test.

Lenže … čo v prípade, ak rodičia zodpovední nebudú a zataja, že v takej krajine boli a ohrozia ostatné deti v škole? Pani prezidentka vetovala zákon, ktorý by nám nezodpovedníkov identifikoval. Bohužiaľ. Čo teraz? Navrhol som preto na práve prebiehajúcom konzíliu, aby sme PRE ISTOTU A OCHRANU DETÍ nariadili povinnosť mať rúška aj v triede počas prvých 2 týždňov v škole.

Viem, že to nebude úplne príjemné, ale je to mimoriadne dôležité opatrenie. Zďaleka sa totiž nepotvrdila teória, že deti Covid-19 neprenášajú a sú nezraniteľné. Dík za pochop.“

Pod statusom sa hromadia komentáre nahnevaných rodičov. Ľudia už sú pomerne slušne informovaní z vyjadrení rôznych lekárov, že dlhodobé nosenie rúška sťažuje dýchanie a môže viesť k zníženiu imunity. „Vy si dajte rúško, nedá sa cez to dýchať a nie to deti, aj tak v triedach je dosť vydýchaný vzduch, keď ich tam je toľko a nie ešte dýchat cez rúško. Určite v tomto prípade deti nedám do školy, rúška sú pre nakazených a nie pre zdravých. Ja nepotrebujem aby moje dieťa malo zdravotné problémy,“ napísala na Matovičovom profile jedna rozčúlená mama, aby sme uviedli jeden príklad za všetky.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár