MATOVIČ – DEMOKRAT ALEBO PSYCHOPAT?✌️

· Čas čítania: 2 min.

Majster Slovenska v zvolávaní tlačových besied Igor Matovič zvolal opäť ďalšiu, pričom dopredu avizoval niečo veľké. Tým veľkolepým plánom má byť zavádzanie priamej demokracie a zbližovanie sa „politikov s ľuďmi“. OĽANO spúšťa verejné hlasovanie o vybraných otázkach a sľubuje, že ak bude vo vláde, presadí splnenie tých bodov, za ktoré ľudia zahlasujú. Matovič je prefíkaný. Najprv vyzýval PS/Spolu, Za ľudí a KDH, aby prestali chodiť na mítingy kotlebovcov, čím ich (samozrejme oprávnene) označil za tých, čo rozdeľujú. Potom sa začne prezentovať ako ten, čo spája a ponúka riešenia pre všetkých voličov, veď hlasovať môže každý, bez ohľadu na to, koho bude voliť.

Lenže keby bol Matovič skutočne taký demokrat, snažil by sa presadiť referendum k zásadným strategickým otázkam ďalšieho smerovania krajiny (členstvo v NATO, hospodárska orientácia…). Namiesto toho ponúkol čiastkové populistické otázky, na ktoré samozrejme každý povie „áno“. Tu je pár príkladov:

Súhlasíte s tým, aby bola zavedená hmotná zodpovednosť politikov?
Súhlasíte s možnosťou bezplatného objednávania k lekárovi?
Súhlasíte s tým, aby pacient s podozrením na onkologické podozrenie bol operovaný do dvoch týždňov?
Súhlasíte s tým, aby štát poskytoval matkám tehotenský príspevok vo výške 200 eur od štvrtého mesiaca tehotenstva?
Súhlasíte s povinnou škôlkou pre deti zo slabšieho sociálneho prostredia?

Matovič má predovšetkým talent robiť si z politiky biznis. Založil stranu-nestranu, opäť pod pláštikom demokracie – veď OĽANO malo slúžiť ako možnosť pre „nezávislé osobnosti“, teda nestraníkov, aby sa dostali do parlamentu. Reálne si však takto len malá skupinka členov strany mohla rozdeliť celý štátny príspevok. „Nezávislé osobnosti“ im do toho nemali čo hovoriť.

O Matovičovych praktikách a charaktere hovorí v tomto videu aj bývalá členka hnutia Mária Ritomská, ktorá ho označuje za psychopata:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár