Matovič: Milujte sa a množte sa! Zvýšenie rodinných prídavkov spôsobí populačnú explóziu v osadách

· Čas čítania: 5 min.

Po statuse, v ktorom Matovič odkázal mladým, aby sa milovali a množili, minister financií vyvíja ďalší tlak cez sociálnu sieť, aby presadil peniaze na rodinnú politiku. V sobotu 1. mája na Facebooku avizoval „finančný plán,” ktorý zvýši pôrodnosť, a tým aj dôchodky pre budúce generácie. Navrhuje zvýšenie štátnej podpory na zhruba 200 eur na mesiac na jedno nezaopatrené dieťa, čo by sa malo financovať drastickým nárastom sadzby dane z pridanej hodnoty až na 25%.

„Rodiny si mimoriadnu pomoc zaslúžia. Bez ohľadu na to, či sa to páči snobovi, ktorý si s pôžitkom rád vychutnáva kaviár. Bez ohľadu na to, či sa to páči zlodejovi, čo nikdy neplatil dane, ale býva v miliónovej vile. Bez ohľadu na to, či sa to páči podvodníkovi, ktorého bohatstvo pochádza len z toho, že iným neplatil faktúry. Bez ohľadu na to, čo si o tom myslí ten, pre ktorého cudzia rodina a deti nemajú žiadnu hodnotu,“ uviedol.

Výrazná pomoc rodinám by stála štát stámilióny až miliardy eur. Jednou z ciest je zvýšenie daní, napríklad dane z pridanej hodnoty. Štát pritom bude musieť pritom sanovať enormné dlhy, ktoré vznikli počas pandémie.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár