Matovič s Procházkom sa dohadovali, ako na Kotlebu

· Čas čítania: 2 min.

Ešte pred minulými parlamentnými voľbami unikla nahrávka telefonického rozhovoru medzi predsedom OĽANO Igorom Matovičom a šéfom neskôr skrachovaného projektu Sieť Radoslavom Procházkom. Stojí za to si ju pripomenúť, nakoľko je ukážkovým príkladom myslenia týchto politikov: Žiadne hodnoty a princípy, keď treba odstaviť konkurenta, preberieme v miernejšej podobe jeho rétoriku a dohodneme sa so spojencami, že nebudú za to na nás útočiť. Alebo ako hovorí Matovič v dotyčnej nahrávke, účel svätí prostriedky. Prinášame vám prepis rozhovoru:

Procházka: To, že bude Kotleba v parlamente, sa mi zdá čoraz pravdepodobnejšie. Jeho by na tej župe museli chytiť na nejakom ťažkom prúseri, a to on si dá pozor.

Matovič: No ideál by bol… aby … ja si myslím, že by sa dalo na neho niečo vymyslieť – len teda vedome sa dohodnúť v tej opozícií, si rozdeliť úlohy, povedať si, že áno …že chceme byť alterantívou voči Ficovi : a teda vy ste dobrí na to, vy na to, vy ste na to.

Procházka: No to máš už dlhodobo túto myšlienku a zdá sa mi čoraz rozumnejšia a použitelnejšia. Že len jak sa tam s tými starými chlapcami dohodneš. Oni ťa podrazia pri prvej príležitosti.

Matovič: Ísť na Kotlebu by sa dalo ísť, len cielene sa dohodnúť, že týchto zoberieš a týchto chytíš trošku light, akože tú tému, ale rozumneA budeš mať síce tvrdé a možno tvrdšie vyjadrenia. Riešenia zároveň tej problematiky, ale aby tí ľudia videli, že dobre, že hentam máme istotu a v podstate hovorí to, čo hovorí Kotleba…, dobre nehovorí to úplne tak, ale hovorí to. Síce tam niektorí hovoria, že s takýmto niečím by sa ísť nemalo, akože demokratická strana by nemala operovať, ale teraz si myslím, že účel svätí prostriedky v tomto. Ako keď sa ho chceme zbaviť, ten vulgárny nacionalizmus dostať do parlamentu, tak my mu musíme zobrať tú jeho rétoriku a jemne akože priblížiť sa k tomu jeho voličovi na kobylku. Ale to akože muselo by byť o tom, že všeobecný rešpekt a dohodnúť sa akože OK, tak ty si choď po hentom to je tvoja úloha a my do teba nebudeme útočiť za to. Lebo akože, keď to niekto spraví a začnú sa do neho všetci opoziční obúvať, že čo robí, tak je prúser. Tak to zabijú. Ale zas to nemôže robiť napríklad SDKÚ. Takže to môže robiť niečo také obdobné nám, nejaký ten protest, čo má v sebe antisystémový prvok. Ale nie SDKÚ, že doprdele, mestský intelektuál a zrazu sa postaví niekde do osady a bude tam vyprávať o búraní chatrči, šak to je strašné. Ináč to sa čudujem, že tá SDKÚ ešte žije, že akí voliči tam ešte vlastne zostávajú…

Procházka: Asi nostalgickí voliči.

Záznam rozhovoru si môžete vypočuť tu:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár