Matovič straší ešte väčším obmedzovaním slobody

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Facebook

Premiér Igor Matovič sa aktuálne populisticky stavia proti rozhodnutiam pandemickej komisie a zmierňuje ňou navrhované opatrenia. Teraz však začína strašiť tým, že pribúdajú počty „nakazených“ (správne by sa malo hovoriť: ľudí s pozitívnym výsledkom testu) a keď to bude takto pokračovať, prestane byť „tým dobrým“ a bude musieť aj on podporiť väčšie obmedzenie slobôd. Skutočnosť (potvrdenú okrem iného aj bývalým ústavným sudcov Jánom Drgoncom v rozhovore pre Zem&Vek), že už súčasné obmedzenia slobôd sú v rozpore s ústavou a právnym štátom, ho zjavne netrápi.

Matovič na svojom FB profile napísal:

„Dnes však situácia začína byť kritická. Tých druhých aj medzi inak rozumnými ľuďmi výrazne pribúda … a preto logicky pribúda aj nakazených. Možno si poviete, že nič strašné sa nedeje, nakazení pribúdajú výrazne menej ako v Čechách a zomiera len minimum ľudí. OK, ale dokedy? Odpoveď poznáme. Dovtedy, dokedy budú regionálni hygienici stíhať dohľadávať kontakty pozitívnych. Po tom bode sa nám situácia vymkne z rúk. Kedy to nastane? Obávam sa, že pri cca 300 nakazených denne sme už na hrane. Hygienici idú na 120% a nových voľných hygienikov niet – lebo predošlé vlády ich stavy zdecimovali.

Povedané inak – ako si ustelieme, tak sa budeme mať. Ak sa rozhodneme pre maximálnu opatrnosť a zodpovednosť, budeme si žiť relatívne slobodne napriek pandémii. Ak v nás zvíťazí nezodpovednosť, sami sa o slobodu pripravíme … a ja potom už nebudem ten, kto bude hájiť viac slobody pre kultúru, šport či svadby proti vôli pandemickej komisie.“

Zjednodušene povedané: Ak sa nebudeme búriť proti zotročovaniu, čaká nás „relatívna“ sloboda. Divná logika. Alebo skôr vyhrážanie, pretože Matovič sám vníma, že ľudia už toho začínajú mať dosť?

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: FB Igora Matoviča

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár