Matovičova nekompetentnosť

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Screenshot

Donedávna sa na hlavu premiéra v súvislosti jeho (ne)zvládaním situácie vyjadrovali kriticky predovšetkým alternatívne média. V posledných dňoch bol premiér hosťom v reláciách dvoch najväčších komerčných televízii. Moderátorka Jojky svojimi otázkami a trefnými poznámkami uvádzala miestami Matoviča do rozpakov. Matovič nevedel relevantne odpovedať na jednoduché otázky, ako napr. čo robila jeho vláda a pandemická komisia v lete. Pritom otázka čo robila vláda v lete je viac ako oprávnená, z jeho vyjadrenia nerobila zjavne nič, okrem neustáleho strašenia druhou vlnou. Matovič sa objavil aj na Markíze. Do relácie prišiel však úplne nepripravený. Pôvodne mal, resp. chcel referovať výstupy komisie a opatrenia vyplývajúce so zavedením núdzového stavu.  Zodpovedať otázky Zlatice Puškárovej nedokázal. Odvolával sa na ministrov, hlavného hygienika, právnikov a ďalších odborníkov. Puškárova mu sarkasticky navrhla: „Možno keby by ste poradili predtým než vystúpite pred verejnosť.“ Pár dní predtým sa staval do role spasiteľa, ktorý síce verí ministrovi zdravotníctva, ale rozhodol sa mu pomôcť lebo to vyžaduje situácia. Jeho výstup bol v štýle ja nič ja muzikant, mňa si nič nepýtajte, nič neviem, na všetko sú tu príslušní ministri. Matovičove vystúpenie bolo prejavom nekompetentnosti a vrhlo na premiéra ešte
horšie svetlo ako predtým. Jeho nespôsobilosť viesť krajinu, je zrejmá. Od premiéra ako jedného z najvyšších ústavných činiteľov by človek očakával triezvy úsudok, schopnosť upokojiť situáciu, podať občanom vecné a pravdivé informácie. Jeho vystúpenia pôsobia schizofrénne, raz vystupuje v úlohe záchrancu, inokedy v roli obyčajného štatistu. Áno smiali sme sa, resp. zalamovali rukami keď nebol premiér a hádzal po Poliačikovi injekčné striekačky, organizoval protesty, bol akýsi parlamentný šašo, trpeli sme ho alebo ignorovali. Dnes tento človek sústreďuje v rukách výkonnú moc, moc ktorá mu síce podľa práva patrí, ale na ktorú duševne nedozrel.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár