Mccarthizmus je späť. Protiruská hystéria opanovala celý transatlantický priestor.

· Čas čítania: 1 min.
Foto: Archív

Vekové ročníky strednej a mladšej generácie v tunajších zemepisných šírkach zažili za posledné desaťročia niekoľko väčších a menších obratov štátnej ideológie. Vypestovali si užitočnú odolnosť voči meniacim sa propagandistickým kampaniam a zachovávajú si zdravý skepticizmus pri posudzovaní hodnovernosti tvrdení médií hlavného prúdu. Intenzita súčasnej rusofóbie však zaráža aj ich. Dosahuje taký stupeň zúrivosti, až je teatrálna a stráca hodnovernosť.

Staršej generácii Stredoeurópanov, ktorá vyrastala v tzv. socialistickom tábore, pripomína svojou zanietenosťou stalinskú éru a fanatizmus mladých komunistických úderníkov v neľútostnom ideovom boji proti americkému imperializmu. V období 50. rokov minulého storočia kulminovala studená vojna medzi transatlantickým Západom a Východom vedeným sovietskymi komunistami. V samotných Spojených štátoch mala rozdivočená spoločenská a mediálna klíma kratšie trvanie, ako v Sovietskom zväze, či jeho satelitoch. Vžilo sa pre ňu pomenovanie mccarthizmus.

Autor: Patrik Sloboda

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár