Mečiar naznačoval vznik nového politického subjektu

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Archív Zem&Vek

Bývalý premiér a predseda HZDS Vladimír Mečiar vystúpil včera na konferencii „25 rokov a ako ďalej“, ktorá sa uskutočnila v bratislavskom kine Lumiere. Organizovala ju Iniciatíva 2016 a zameraná bola na 25. výročie vzniku samostatného Slovenska. Jej účelom bolo zhodnotiť, kam sa naša krajina po štvrťstoročí dostala a aké sú východiská a možnosti jej ďalšieho vývoja.

Mečiar vystúpil po historikovi Ivanovi Mrvovi, ktorý tvrdí, že skutočnú nezávislosť a samostatnosť si Slovenská republika „užila“ v období 1993 – 1998 a potom sa ocitla v područí nadnárodných kruhov.

Podľa expremiéra sa dnes štát nachádza v katastrofálnom stave vo všetkých oblastiach, ovládnutý neoliberálnym kapitalizmom, ku ktorému neexistuje reálna konzervatívno-národne orientovaná opozícia. Preto vyzýva na vznik silného a jednotného subjektu (strany alebo politického hnutia), ktorý by zjednotil v súčasnosti rozdrobené aktivistické skupiny a ponúkol ucelenú alternatívu pre Slovensko. Jej súčasťou by mala byť priama voľba poslancov (nie politických strán), potravinová sebestačnosť, či reforma školstva, tak aby reflektovalo skutočné potreby hospodárstva.

Nevedno, či Vladimír Mečiar v zákulisí vznik takéhoto hnutia pripravuje alebo sa podieľa na jeho formovaní. Za zmienku však stojí jedna zo záverečných viet jeho prejavu: „Všetky významné zmeny na Slovensku sa udiali v rokoch, ktoré obsahovali osmičku. O chvíľu máme rok 2018. Nejdeme niečo spolu vyviesť?“

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár