Medvedev: Nemecko sa pripravuje na vojnu proti Rusku

Foto: Sputnik © Yekaterina Shtukina

Dmitrij Medvedev považuje zverejnené plány na útok Taurusom na Krymský most za potvrdené a tiež to, že Nemecko je stále na ceste k vojne proti Rusku. To platí, aj keby kancelár Scholz o ničom nevedel, povedal v nedeľu ruský exprezident.

Bývalý ruský prezident, dlhoročný šéf vlády a teraz podpredseda Národnej bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev v nedeľu varoval pred hroziacou nemecko-ruskou vojnou. Nemecko sa na to v súčasnosti intenzívne pripravuje, napísal politik na svojom kanáli Telegram.

Medvedev napísal, že si myslí, že po informačnej bombe okolo uniknutej nahrávky z tajného stretnutia vysokých dôstojníkov letectva bude koalícia vládnuca v Berlíne z tejto akcie vynechaná. Bude sa tvrdiť, že sú to všetko „machinácie armády“, ktorá miluje „takéto reči“ a vojnové hry. Civilné politické vedenie, dalo by sa povedať, s tým nemá nič spoločné:

„Najmä na vrchole tohto vedenia je mierumilovný chlapík (alias urazený liverwurst) Scholz, ktorý odmieta odovzdať rakety dlhého doletu banderovcom.“ 

Nikto však nevie s istotou povedať, či politické vedenie a kancelár osobne vedeli o plánoch armády. Ale aj keby sme v prospech Scholza predpokladali, že nebol zapojený do plánovania útoku na Krymský most, nemuselo by to byť nevyhnutne lepšie, tvrdí Medvedev:

„Aj keby o tom nevedel a nič také nenariadil, história pozná veľa príkladov, keď sa vojenskí dôstojníci dokázali rozhodnúť, či rozpútajú vojny nad hlavami svojich civilných šéfov. Prišli za Scholzom a povedali: „Pán (Ríšsky) kancelár, na Ukrajine bola vypustená raketa. Podľa typu a trajektórie bola na ceste do Berlína.“ Čo na to povie Scholz, hmm?
Jasné.“

Pokusy vykresliť rozhovor medzi dôstojníkmi Bundeswehru ako hru s raketami a tankami sú zlomyseľné klamstvá, píše exprezident a vyvodzuje z toho záver:

„Nemecko sa pripravuje na vojnu s Ruskom.“

Ako vyplýva zo záznamu dôverného stretnutia štyroch vysokých dôstojníkov nemeckého letectva, ktorý v piatok zverejnila šéfka RT Margarita Simonjanová, nemecká armáda sa pripravuje odovzdať nemecké riadené strely „Taurus“ Kyjevu s vedomím, že toto tamojší režim potrebuje a použije na teroristický útok na Krymský most. Nemeckí generáli boli v rozhovore presvedčení, že Taurus je v porovnaní s inými západnými raketami, pokiaľ ide o Krymský most jedinečný, a úspešne zničí túto veľkolepú stavbu.

Nahrávka navyše vykazuje, že letecké operačné stredisko Bundeswehru už útok na Krymský most naplánovalo a know-how na to už je vyvinuté. Sú tiež pripravení odovzdať Kyjevu nespracované údaje potrebné na programovanie rakiet, ktoré sú v skutočnosti určené „iba pre nemecké oči“, a diskutujú o možnosti zamaskovať prenos údajov, aby sa účasť Nemecka na teroristickom čine nestala zrejmou.

V Rusku sa opakovane zdôrazňovalo, že útok na Krymský most alebo iné ruské územie za účasti západných mocností by prekročil červené čiary a považoval by sa za vojnový akt. 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
(1) Medwedew: Deutschland bereitet sich auf Krieg gegen Russland vor, de.rt.com, 03.03.2024

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár