Menštruačné problémy po očkovaní proti Covid-19 hlási 30 000 britských žien

Najmenej 30 304 britských žien uvádza zmeny svojho menštruačného cyklu po očkovaní proti Covid-19. Redaktorka z časopisu The Spectator, ktorá problémom sama trpí hovorí, že mnoho ďalších žien sa bojí vyjsť s touto informáciou na verejnosť. Lara Prendergastová, výkonná redaktorka londýnskeho časopisu The Spectator, vo štvrtok v článku položila niekoľko otázok týkajúcich sa menštruačných problémov, potom ako sama oznámila, že nimi sama trpí od prvého podania vakcíny Pfizer v máji. Prendergastová, poznamenávajúc, že ​​je to „nepohodlná“ a citlivá téma na diskusiu naznačuje, že skutočný počet žien s vedľajšími účinkami očkovania súvisiacimi s menštruáciou môže byť oveľa vyšší ako 30 304 zdokumentovaných, odhalila, že jej cyklus nie je v poriadku, aj keď bola očkovaná pred mesiacmi.

“Milióny britských žien bolo očkovaných, takže 30 304 hlásení je celkom malé číslo: dalo by sa povedať, zanedbateľné číslo.” Ale nie je to zanedbateľné číslo, ak ste jednou z tých žien, “napísala s tým, že priatelia jej povedali „ že majú podobné problémy “, ale„ ani to nenahlásili “, pretože je to nepríjemná a citlivá téma a kvôli obavám, že budú označení ako „anti-vaxxeri“.

“Je byť anti-vaxx iba obávať sa, že tieto očkovania môžu mať vplyv na naše menštruačné cykly?” Prendergastová sa túto otázku pýta po tom, ako jej tvrdil gynekológ, že nie je úplne normálne, „aby vakcíny takýmto spôsobom ovplyvňovali menštruáciu“. Prendergastová tiež vyjadrila znepokojenie nad tým, že „ak problémy postihujú toľko žien, ktovie, čo sa ešte môže diať“, pričom poznamenala, že milióny žien môžu iba „dúfať a dôverovať“, že zdravotnícki úradníci, ktorí tlačia na mladé ženy, aby sa očkovali majú pravdu, pokiaľ ide o údajne nízke riziká. Aj keď uznala, že úradníci, ako napríklad prezident Kráľovskej akadémie pôrodníkov a gynekológov (RCOG) Dr. Edward Morris, uistili ženy, že je nemožné, aby vakcíny ovplyvňovali plodnosť ženy, Prendergastová poukázala na to, že väčšina žien „spája svoju menštruáciu a plodnosť a že vedľajšie účinky sú preto pre ne, ktoré ich zažívajú, mimoriadne alarmujúce.

 “Mesiac po mojom druhom očkovaní, bol môj posledný cyklus opäť narušený,” uzavrela v správe. Britská regulačná agentúra pre lieky a zdravotnícke výrobky (MHRA) upozornila znepokojené ženy na to, že menštruačné problémy sú „väčšinou prechodného charakteru“ a že „neexistuje žiadny dôkaz, ktorý by naznačoval, že vakcíny proti Covid-19 budú mať vplyv na plodnosť a schopnosť mať deti“.

Viceprezident RCOG, Dr. Jo Mountfield, tiež uviedol, že aj keď „zmeny menštruácie môžu byť znepokojujúce“, zdá sa, „väčšina ženských menštruačných cyklov sa vráti do normálu po jednom až dvoch cykloch“. Zmeny v menštruačnom cykle nie sú uvedené v zozname vedľajších účinkov. Britská vláda v pondelok oznámila, že MHRA preveruje „podozrenia na vedľajšie účinky menštruačných porúch a neočakávané vaginálne krvácanie po očkovaní proti Covid-19 v Británii“.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: ‘Is it anti-vax to be concerned?’: Magazine editor reports changes to period after Covid jab, the latest in over 30,000 UK women, rt.com/uk, 8.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply