Merkelová oznámila, že v jesenných voľbách už kandidovať nebude

Foto: Screenshot YouTube

Obyvatelia Nemecka videli dosť neobvyklé blahoželania do Nového roka, ktoré v televízii predviedla kancelárka Angela Merkelová. Ako vždy sa obrátila na celý nemecký národ, ale tento raz to bol úplne iný prejav. Prirodzene, že nemohla vynechať osobitosť roku 2020 – pandémiu koronavírusu, ktorá nielen značne ovplyvnila, ale aj poriadne ochromila život nielen v Nemecku, ale aj na celom svete.

Kancelárka podotkla, že odchádzajúci rok bol jedným z najťažších, možno dokonca aj ten  najťažší a do nového roku ľudia vkladajú veľké nádeje a dúfajú, že bude oveľa lepší ako ten, ktorý sa už stal minulosťou. Prezradila aj ďalšiu novinku. Uviedla, že podľa všetkého sa naposledy na novoročné sviatky obrátila na celé Nemecko. Už totiž neplánuje v septembri kandidovať v ďalších voľbách a o rok už nebude vo svojej súčasnej funkcii.

„Dovoľte mi, aby som na záver povedala aj niečo osobné. O deväť mesiacov sa budú konať voľby do bundestagu, ale na týchto voľbách sa nezúčastním. Takže podľa všetkého je to naposledy, keď sa z funkcie federálnej kancelárky k vám prihováram a môžem sa na vás obrátiť s novoročným prejavom,“ povedala Angela Merkelová v závere svojho vystúpenia.

Čo sa týka jej prejavu, pochopiteľne sa viac venovala téme pandémii koronavírusu a udalostiam s ňou spojeným. Podčiarkla, že v tejto ťažkej a neobvyklej situácii bola nútená prijímať dôležité rozhodnutia správnosť ktorých bolo ťažké odhadnúť a vždy bolo riziko, že môže dôjsť ku chybe. V niektorých prípadoch mohla iba dúfať, že sa rozhodla správne. Pripomenula, že obyvatelia Nemecka nesmú zabudnúť na to, že počas pandémie stratili veľa blízkych a priateľov.

Avšak niektoré nemecké média upozorňovali, že to nemusí byť posledné novoročné vystúpenie Angely Merkelovej. Nie je totiž isté, či do 31. decembra 2021 bude vytvorená nová nemecká vláda a v tomto prípade Angela Merkelová vo svojej funkcii zostane a zas sa na celý nemecký národ obráti.

Analytici pripomenuli, že už viackrát sa rokovania o vytvorení novej nemeckej vlády poriadne natiahli a trvali niekoľko mesiacov. Preto nie je isté, že po septembrových voľbách bude pomerne rýchlo sformovaná nová nemecká vláda. Niektorí domáci odborníci predpokladajú, že politici to do 31.decembra nestihnú. V tomto prípade by Angela Merkelová opätovne blahoželala Nemcom do Nového roku.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=QyINFo0L3Dc&feature=emb_logo

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár