Mesto Myjava zabezpečilo občanom liek Ivermektín

· Čas čítania: 2 min.

Vo svojom statuse na Facebooku o tom informoval primátor mesta Pavel Halabrín:

„Mesto Myjava zabezpečilo dostatočné množstvo Ivermektínu pre všetkých obyvateľov regiónu, ktorí tento liek potrebujú – pozitívne testovaných a osoby žijúce s nimi v jednej domácnosti a po jeho predpísaní obvodným lekárom si ho môžu bez doplatku vyzdvihnúť v Prvej Kopaničiarskej lekárni, teda v lekárni myjavskej nemocnice. Dúfame a veríme, že všetci budú k tejto záležitosti pristupovať zodpovedne a spoločne tak predídeme možným praktikám špekulantov. Zabezpečili sme 50.000 tabletiek a je ho dostatok. Navyše ho vieme vždy objednať a doplniť. Nechceli sme to preháňať, ale pre ľudí z regiónu je ho dosť.“

Mesto bude tiež distribuovať podporné liečebné prostriedky s artemisinínom všetkým pozitívne testovaným občanom Myjavy na nový koronavírus. „Doplnok je určený priamo pre pozitívne testovaného občana, ako aj pre členov jeho domácnosti, ktorí s ním prichádzajú pravidelne do styku. Doplnok bude samospráva poskytovať svojim občanom, ktorých sa to týka, zadarmo,“ informoval Halabrín.

Okrem toho mesto zabezpečilo 30 kusov pulzných oxymetrov. Prístroje slúžia na zmeranie saturácie kyslíka v krvi, pulzu a môžu včas odhaliť komplikácie spôsobené novým koronavírusom. „Časť bude odovzdaná nemocnici, časť bude využitá v zariadeniach sociálnych služieb v meste. Väčšina bude slúžiť na zapožičanie občanom, ktorí budú na odberných miestach zriadených samosprávou pozitívne testovaní na prítomnosť nového koronavírusu. Ak sa osvedčia, sme pripravení dokúpiť ďalšie,“ vysvetlil primátor Myjavy.

„Veríme, že sa tieto naše opatrenia stretnú s pozitívnou odozvou na verejnosti a dúfame najmä v to, že dokážu reálne pomôcť v boji proti pandémii a svojou mierou prispejú k čo najskoršiemu návratu k normálnemu životu v Myjave i celom našom regióne. Prosíme, buďme naďalej zodpovední a dodržiavajme potrebné opatrenia,“ dodal na záver Halabrín.

Ivermektín je antiparazitikum, ktoré má aj veľmi silné antivírusové a protizápalové vlastnosti pri COVID-19. Podporuje to narastajúci počet štúdií, ktoré poukazujú na jeho účinnosť nielen v rámci in-vitro a zvieracích modelov, ale aj v mnohých klinických podaniach z centier a krajín z celého sveta. Je už registrovaný vo viacerých krajinách, napríklad vo Francúzsku, USA, Švédsku a Nórsku a u nás má zatiaľ povolenie na terapeutické použitie na obdobie šesť mesiacov od dátumu 26.1.2021.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

  1. Mesto zabezpečilo občanom ivermektín, artemisinín aj oxymetre, TA3.com, 31.3.2021
  2. Pavel Halabrín, facebook, 30.3.2021
  3. Ministerstvo zdravotníctva schválilo používanie lieku Ivermectin, health.gov.sk, 27.1.2021
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár