Michal Andrej Molnár

· Čas čítania: 2 min.
Foto: youtube.com

Kým sa časť „slniečkarov“ zamýšľa nad tým, prečo má Tibor Rostas stredné meno Eliot, jeden z ich hrdinov sa volá Michal Andrej. Tento mladý bloger o sebe vraví, že je nevyliečiteľný idealista, nevyliečiteľný moralista a nevyliečiteľný zástanca priamej demokracie. Svoje texty zverejňoval na rôznych stránkach, ako napríklad noveslovo.sk, sme.sk, dokonca aj na portáli hlavnespravy.sk.

Písal o kauze Gorila, o marxizme, rozoberal mýty o liberálnej demokracii. Napríklad na blogu denníka Pravda napísal: „Mýtus o liberálnej demokracii je, že bola od svojho počiatku a dodnes je liberálna a demokratická. Zahŕňa tiež presvedčenie, že liberalizmus bol od počiatku a vždy na strane pokroku dejín, na strane utlačovaných proti rasizmu, proti šovinizmu, antisemitizmu a iným reakčným postojom voči rôznym skupinám podľa ich zdedenej a inej identity.“

V minulosti písal blogy aj na poleblog.sk, kde komentoval Progresívne Slovensko. Vtedy ho nazval pravicovým koláčom s ľavicovou polevou. Kritizoval ho slovami: „Liberalizmus Progresívneho Slovenska je vidno v oblasti klimatických zmien. Na najdôležitejšiu otázku tejto doby odpovedá len slepou vierou v trh a v existujúce mechanizmy štátnej podpory (dotácie atď.).“

Potom však presedlal na blog Denníka N a roztrúbil do sveta, že mladé dievča Lívia je fašistka. „Lívia je fašistka, je obeť aj páchateľ, je fašistkou nevyhnutne aj slobodne,“ píše Michal Andrej Molnár. Prečo? Vysvetľuje to takto: „Ak pojem fašistka označuje človeka ženského pohlavia, ktorý zdieľa názory, ktoré možno priradiť k fašistickej ideológii, v tom prípade je naozaj fašistka.“ Človek, ktorý vie, čo páchali ozajstní fašisti, by si pomyslel, že Lívia roztĺka hlavy kladivom väzňom v koncentračných táboroch, tak ako to napríklad robila len 16-ročná dozorkyňa ustašovského tábora Jasenovac tamojším Srbom. Lívia je podľa Michala Andreja štít, za ktorým sa zbabelo schovávajú ďalší tlejúci extrémisti. „Je ale aj viac než štít, je to človek s vôľou a zjavne sa rozhodla stať týmto štítom,“ konštatuje Molnár.

Autor: Ratko Sudecký

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Chlapec nestastny. Tápe a bojí sa. Co fasisticke bolo v jej videach? Rad by som sa s tym chlapcom porozpraval zoci-voci. Ona, na rozdiel od neho, nikoho nenapadala, nevyslovovala sudy. Nikoho neskatulkovala ani nekomentovala.
    Zaujimalo by ma, ci chlapec vie diskutovat.

Pridaj komentár