Migrant, ktorý sexuálne napadol 11 žien za dva týždne, zo Švédska vyhostený nebude

Ilustračný obrázok: Shutterstock

Said Rendi, ktorý sexuálne zaútočil na niekoľko žien medzi 28. januárom a 11. februárom v meste Uppsala, nebude švédskymi orgánmi zo štátu vyhostený. Ako hlásia noviny Nyheter Idag, na švédske ženy útočil vždy zozadu a nosil ochranné rúško, aby zakryl svoju identitu. Zatknutý bol až vtedy, keď ho súradnice GPS automobilu spojili so všetkými jedenástimi útokmi. Vozidlo totiž patrilo mestskej samospráve a bolo používané na starostlivosť o mladého autistického chlapca, ktorý bol v čase jeho zatknutia s ním.

Deväť z incidentov bolo považovaných za sexuálne napadnutie, zatiaľ čo dva boli hodnotené ako závažnejšie, pričom sa Rendi pokúšal o vtlačenie prstu do análneho otvoru obete. Ako „trest“ dostal 60 hodín verejnoprospešných prác a pokutu, ktorú má ženám zaplatiť, napriek tomu, že prokurátor sa snažil o klasifikáciu dvoch vážnejších incidentov ako pokus o znásilnenie. Žiadosť o vyhostenie súd zamietol.

Takmer všetky ženy boli týmito udalosťami veľmi ovplyvnené a odišli s ťažkou psychickou ujmou. Jedna povedala, že po útoku „sedela na zemi a nebola schopná nič urobiť,“ druhá uviedla, že sa triasla od strachu tak, že nemohla vyťukať na telefóne číslo svojho priateľa. Po udalostiach „v nich pretrváva strach, častejšie sa pozerajú za seba, vyhýbajú sa počúvaniu hudby a znervózňuje ich každý mužský pohľad.“

Útočník s prisťahovaleckým pozadím sa zhoduje so štatistikami zverejnenými švédskou stanicou SVT v minulom roku, kde sa ukázalo, že väčšina znásilnení spáchaných ľuďmi, ktorí sú pre obete neznámi, sú jednotlivci z migračného prostredia.

Pramene:
[1] Åkte runt med autistisk pojke i bilen och tog kvinnor mellan benen – munskyddstafsaren dömd; Nyheter Idag, 29.4.2019
[2] Åklagaren: Jag tror att jag ska överklaga; autor: Johan Heimer, Upsala Nya Tidning, 26.4.2019
[3] Sweden to Release First Report on Migration and Crime Since 2005; autor: Chris Tomlinson; Breitbart, 2.4.2019
[4] Ny kartläggning av våldtäktsdomar: 58 procent av de dömda födda utomlands; SVT Nyheter, 22.8.2018
[5] Swedish Student Blocks Afghan’s Deportation by Refusing to Sit Down on Flight; autor: Christina Anderson & Palko Karasz; New York Times, 25.7.2018

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár