Milan Uhrík: Európska komisia navrhuje digitálny preukaz na cestovanie

· Čas čítania: 2 min.

Europoslanec Ing. Milan Uhrík, PhD. napísal na sociálnej sieti Facebook status, v ktorom informuje o iniciatíve EÚ zaviesť zelený pas na voľné cestovanie po Európe:

„Európska komisia tento mesiac navrhne tzv. „digitálny zelený preukaz“ na cestovanie. Podľa legislatívneho návrhu bude pas dokazovať, že cestujúci bol očkovaný. Ale asi to bude musieť byť „tá správna“ vakcína od firiem, ktorých lobisti ovplyvňujú úradníkov na chodbách europarlamentu.

Oznámila to Ursula von der Leyenová, dnes predsedníčka Európskej komisie, predtým najhoršia ministerka obrany v nemeckej histórii, ktorá vykastrovala Bundeswehr na zbor mažoretiek. „Cieľom je umožniť bezpečný pohyb v EÚ a zahraničí – za prácou alebo cestovných ruchom“, napísala.

Aby sa vraj „predišlo diskriminácii“, preukaz má obsahovať záznam nedávnych testov, čo je ďalší biznis. Osvedčenie má byť do troch mesiacov. „Keď pôjde všetko podľa plánu“, avizuje von der Leyenová. Takže čaká, že to bez problémov prejde.

Za vydávanie „priepustky cez hranice“ už loboval okrem iných aj rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Pre objasnenie: oni nechcú vašu slobodu. Ale aby ste si nakoniec kvôli cestovaniu pichli do žily ich vakcínu a aby peniažky tiekli na tie správne účty akcionárov farma-firiem.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron naopak varoval, že vakcína nemôže byť podmienkou pre cestovanie. S týmto jeho tvrdením sa dá len a len stotožniť.

Ako zareagujú naši úbožiaci pri vláde? Pravdepodobne stiahnu chvost, sklopia uši a prikývnu na všetko, lebo „veľký“ Brusel povedal. Náhodou by im stopol dotácie na LGBT príručky, rodovú rovnosť a integráciu a čo by potom robili? Veď by nemohli polovicu rozkradnúť!

Ale hovorí bruselským kolaborantom a akože demokratom niečo Charta základných práv EÚ? Článok 45 o slobode pohybu a pobytu totiž vraví, že „každý občan Únie má právo na slobodný pohyb a pobyt na území členských štátov“. Pridajú tam podmienku „len ak je očkovaný“?

Bime na poplach, kým nám okrem rúšok nenasadia aj reťaze na krk. Ak sa nám to podarí dostatočne silným hlasom ľudu zvrátiť, bude to znamenať, že sme boli bdelí, aktívni a úspešní.“

Viac: tu.

Ing. Milan Uhrík, PhD.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Milan Uhrík, facebook, 4.3.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár