Militantná rétorika slovenských politických elít v ukrajinsko-ruskom napätí

Slovenskí poprední politici ženú Slovensko do vojenského konfliktu medzi Ruskou federáciou a Ukrajinou. Ich agresívne vyjadrenia voči Rusku, ktorými prispievajú k eskalácii napätia, poburujú väčšinu Slovákov.

Vyhlásenia prezidentky Čaputovej napr. “jednotu severoatlantickej aliancie potrebujeme vzhľadom na postoj Ruska,” alebo “ako člen NATO stojíme na strane Ukrajiny”, sa inak ako kroky k vojne nedajú vnímať. Zabúda pritom na dve skutočnosti. Slovenskí občania nikdy svoje členstvo v NATO v referende, ani inou formou neschválili. Do členstva v NATO sme boli prinútení proti vôli občanov zradou našich politikov a nátlakom samotnej organizácie a USA. Ak niekto tvrdí opak, nech predloží akúkoľvek dokumentáciu potvrdzujúcu, že občania, nie politici, si zvolili členstvo v NATO. A netreba ani pripomínať pozitívny vzťah Slovákov k Rusku ako slovanskej krajine. Takže Čaputová dáva vyhlásenia bez mandátu voličov, ktoré nekorešpondujú s pravdou a už vôbec nie s ich želaniami.

Pritom je málo pravdepodobné, že jej alebo jej americkému ansámblu s Korčokom a Naďom, ušla zmena ruskej vojenskej doktríny. Akýkoľvek útok na Rusko bude považovaný za hrozbu národnej bezpečnosti a Rusko použije odvetu. Vrátane jadrovej, so zameraním na miesto útoku.

Postoj ministra zahraničných vecí Korčoka, ktorým vyjadril oficiálnu podporu Ukrajine a odsúdil Rusko za pohyby na vlastnom území, dáva jasný signál pre podporu agresie NATO voči ruskému protivníkovi.

Reakcie občanov na sociálnych sieťach proti obkľučovaniu ruských hraníc jednotkami NATO označil za hoaxy a konšpirácie. Nehorázne tvrdenie, obzvlášť keď média pravidelne zverejňujú oznamy Ministerstva obrany o presunoch vojenskej techniky a vojakov cez naše územie.

Bývalá poslankyňa strany Smer Renata Zmajkovičová uverejnila na facebooku príspevok, v ktorom si dala námahu a vyhľadala presuny od 28. 12. 2020 do 11. 4. 2021.

Podľa tejto informácie sa uskutočnilo 129 vojenských presunov NATO na Ukrajinu!

Korčok horlivo zamlčal aj informáciu o otvorení letiska v Kyjeve pre vojenské letectvo NATO a pristávanie celej rady vojenských lietadiel Severoatlantického paktu. Súbežne s nimi pristávajú aj americké dopravné lietadlá so zbraňami a minulý týždeň pristáli aj oddiely amerických zelených baretov, nasadzované do tyla na diverzné akcie.

Amatérsky neschopný štátny tajomník rezortu zahraničia, Martin Klus zašiel vo svojom statuse ešte ďalej, keď ako papagáj zbytočne zdôraznil Korčokové slová, ktorými vyjadril znepokojenie z pohybu ruských vojakov na rusko-ukrajinských hraniciach. Podčiarkol, že Ukrajina má plnú podporu Slovenska.

V danom kontexte pôsobí náš rezort zahraničia ako pobočka amerického ministerstva obrany.

Protiruské vyostrenie napätia zo slovenskej strany zvýšila aj hystéria okolo ruskej vakcíny Sputnik, proti ktorej spustil Korčok, Klus aj s americkou liberálnou klikou štvavú kampaň. Vakcínu použili ako zámienku na elimináciu súčasného polopremiéra Matoviča. Útoky zameriavajú paradoxne na skutočnosť, že ruská vakcína nie je schválená Európskou liekovou agentúrou, pričom dokonale ignorujú, že ani západné vakcíny neprešli klinickými skúškami a boli schválené len s výnimkou na núdzové použitie.

Umenie našich vrcholových politických borcov ignorovať Bidenove provokácie voči Rusku a jeho výrok v ABC News: “Putin je vrah bez duše” si skutočne vyžaduje klamárov bez chrbtovej kosti.

Možný hroziaci vojenský konflikt dokonale odhalil úlohu a osoby, nasunuté americkým veľvyslanectvom do vládnych pozícií, rovnako ako dôvod, prečo bolo pre USA dôležité mať obsadené vrcholové posty slovenskej politiky.

Prístup Korčoka a Čaputovej, zastupujúcich krajinu hraničiacu so zónou možného konfliktu je neprijateľný. Korčokovou prvoradou úlohou by malo byť iniciovanie mierových rokovaní v záujme Slovenska a nie vyostrovanie agresívnej rétoriky. Agresívne výroky na adresu Ruskej federácie sa len ťažko dajú nazvať diplomatickým riešením. Ako osoba dlhodobo sediaca v diplomacii by si mal Korčok uvedomiť, že jeho situácia je odlišná od Lajčákovej a ako nastrčená maňuška bude v prípade vojny ponechaný napospas osudu. Ak by bol skutočným diplomatom, viedol by rétoriku, ktorou by nepopudil žiadneho z protivníkov a obaja by boli spokojní, že stojí na ich strane. Dlhoročné poklonkovanie mu však vzalo možnosť naučiť sa diplomatickému mysleniu a konaniu.

Ak ani Čaputová nedokáže hrať, hoci len navonok, úlohu slovenskej prezidentky a zmierňovať napätie, nezvládla úlohu dosadenej prezidentky nielen voči Slovákom, ale zlyhala aj ako americká marioneta, pretože jasne odhalila (zrejme priskoro), svoju úlohu amerického rozvracača.

Autorka: Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply