Mimovládka Milana Šimečku trénuje lídrov na manipuláciu verejnosti v otázke migrantov.

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Printscreen

Sorošovci na Slovensku dostali ďalšie peniaze od Európske únie, aby nám rozprávali báje o tom, akým super prínosom pre nás budú migranti. Kurz sa už začal. Takto o ňom informujú:

 „Tréning Buď zmenou je súčasťou medzinárodného európskeho projektu Empowering Communities in Europe. Jeho hlavným cieľom je podporiť interkultúrny dialóg a vzájomné porozumenie so špecifickým zameraním na migrantov a menšiny žijúce na Slovensku. Tréning je určený pre lokálnych lídrov a líderky, pracujúcich priamo alebo nepriamo (informačné alebo vzdelávacie aktivity) s migrantmi a menšinami a súčasťou ich práce sú aj aktivity zamerané na verejnosť. Výstupom tréningu bude 10 komunitných intervencií v online alebo offline priestore zameraných na odstraňovanie predsudkov. Účastníci tréningu získajú facilitačné zručnosti v témach identity, stereotypov, interkultúrneho dialógu a procese komunitných intervencií. Vo svojich komunitách následne zrealizujú malú aktivitu, ktorá bude reflektovať témy migrácie a/alebo menšín.“

O LEKTOROCH

Andrej Návojský ako metodik a lektor spolupracuje s rôznymi organizáciami ako Nadácia Milana Šimečku, Človek v ohrození alebo Iuventa. Venuje sa najmä témam rozmanitosti, extrémizmu a globálnemu vzdelávaniu. Posledný rok pracoval ako koordinátor komunitných aktivít v OZ Mareena. Má skúsenosti z krajín ako Afganistan, Tanzánia a Kuba, kde sa venoval vzdelávacím projektom.

Michaela Pobudová je riaditeľkou občianskeho združenia Mareena, ktorého cieľom je podpora utečencov a migrantov na Slovensku. Prostredníctvom Mareeny sa aktívne zapája do tvorby inkluzívnych komunít organizáciou aktivít, ktoré vytvárajú priestor na stretnutia cudzincov a miestnych. Za posledné roky zbierala skúsenosti v oblasti medzinárodnej bezpečnosti na výskumných projektoch v Holandsku a Jordánsku a v rozvojovej spolupráci v Etiópii.

Nina Galanská je riaditeľkou Nadácie Milana Šimečku. V rámci nadačných programov Pamäť, Inklúzia a Rozmanitosť pracuje s pedagógmi, pedagogičkami, študentmi a študentkami, ale aj s celými školami ako lektorka a výskumníčka. Venuje sa predovšetkým témam rozmanitosti, migrácie, multikultúrnej výchovy a postojom k nim, ktorým sa venovala aj počas študijných a výskumných pobytov vo Švédsku a Francúzsku.

Zdroj: http://nadaciamilanasimecku.sk/obsah/Rozmanitosť/Vyzvy/Bud_zmenou_maj.pdf 

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár