Ministerstvo zdravotníctva ďakuje učiteľom, že vakcínu testujú na sebe

Facebooková skupina komunity učiteľov sa rozhodla blokovať členov, ktorí majú na očkovanie iný názor. Jej členovia sa vzájomne utešujú, že vedľajšie účinky vakcíny časom odoznejú. O zdravotných problémoch učiteľov a ich neschopnosti učiť kvôli vedľajším účinkom vakcíny sme písali: tu a tu. Podľa dnešných správ na Rádiu Expres v bratislavskej časti Ružinov nahlásilo nežiaduce účinky 66 učiteľov zo 108 zaočkovaných.

Jedna pedagogička upozorňuje kolegov: “Učitelia, ide sa niekto očkovať cez týždeň a aj prezenčne vyučuje? Pripravte sa na to, že zrejme budete potrebovať po očkovaní deň voľno. Z desiatich ľudí, o ktorých viem, že sa boli včera očkovať, by osem dnes do práce neboli schopní ísť, vrátane mňa….. to nie je sťažnosť ani nechcem nikoho odrádzať, ja som od začiatku bola rozhodnutá ísť sa očkovať a verím že som urobila dobre… len chcem upozorniť na tento fakt, aby Vám na školách nevznikal chaos, ak sa pôjde očkovať viac ľudí naraz z jednej školy a nebudú schopní nastúpiť do práce na druhý deň… je fajn, že sa očkuje najmä cez víkend, ale postrehla som že množstvo učiteľov má termín aj cez týždeň.”

Ministerstvo zdravotníctva SR ďakuje učiteľom, ktorí slúžia ako pokusné myši, keďže testovanie vakcín na zvieratách, ktoré spravidla trvá 3 roky, sa pri covid vakcínach nekonalo. Učitelia sú “hrdinovia”, lebo dávajú do stávky svoje zdravie a životy a nechajú si pichať vakcíny, ktoré v histórii neboli dosiaľ aplikované ľudským bytostiam. Vakcína Oxford-AstraZeneca je založená na genetických pokynoch pre tvorbu hrotového (spike) proteínu. Ale na rozdiel od vakcín Pfizer-BioNTech a Moderna, ktoré uchovávajú pokyny v jednovláknovej RNA, Oxfordská vakcína používa dvojvláknovú DNA. Viac: tu. Astra Zeneca je schválená len na núdzové použitie.

MZ SR aspoň takto milo za nezištné nasadenie učiteľov poďakovalo:

“Dobrý deň milé učiteľky a milí učitelia,
v prvom rade vám chceme veľmi pekne poďakovať za vašu prácu a za vašu ochotu dať sa očkovať. Je to práve rešpekt k vašej práci a k významu vzdelávania našich detí, ktoré nás vedú k otváraniu škôl a k čo najrýchlejšiemu očkovaniu učiteľov a učiteliek.
Chceme vás ubezpečiť, že vakcína od spoločnosti Astra Zeneca je bezpečná a účinná podobne ako všetky vakcíny, ktoré schváli Európska lieková agentúra. Tá je známa mimoriadne prísnym a opatrným prístupom k schvaľovaniu vakcín.
Je pravdou, že vakcína od Astra Zeneca má o niečo nižšiu účinnosť (60%) ako vakcíny od spoločností Pfizer (95%) alebo Moderna (94%), ktorých účinnosť je však mimoriadne vysoká. Napríklad účinnosť vakcín proti chrípke býva bežne okolo 50%.
Dôležité je však vedieť, že účinnosť vyjadruje pravdepodobnosť, s akou vakcína chráni pred samotnou nákazou vírusom. Ešte účinnejšie chránia vakcíny pred ťažkým priebehom ochorenia. Po očkovaní (obidvomi dávkami) je teda veľmi nízka pravdepodobnosť, že by ste mohli mať ťažký priebeh ochorenia Covid-19.
Pokiaľ ide o vedľajšie účinky vakcíny, ako sú bolesť v mieste vpichu, únava, malátnosť, zvýšená teplota alebo slabosť, tie sú znakom toho, že imunitný systém reaguje a vakcína funguje. Podobné vedľajšie účinky môžu byť v niektorých prípadoch nepríjemné, treba s tým počítať, ale zhruba do 1-2 dní odznejú. Závažnejšie vedľajšie účinky sú extrémne zriedkavé.
Chceme tiež upozorniť, že imunitu po očkovaní začnete v plnej miere získavať až po podaní druhej dávky vakcíny. Dajte si teda pozor, aby ste po prvej dávke vakcíny nestratili opatrnosť.
Očkovaním chránite nielen seba, ale aj vaše okolie. Je to významný krok k tomu, aby sme mohli opäť otvárať školy, a aby sme sa opäť mohli približovať k normálnemu životu, na aký sme boli zvyknutí. A práve deti v školách v rukách našich učiteliek a učiteľov sú jedným z kľúčových momentov normálneho života, ktorý nám tak chýba.
V neposlednom rade vám budú vďační naši zdravotníci a zdravotníčky, ktoré prežívajú veľmi ťažké a smutné chvíle v nemocniciach a s nádejou sa pozerajú na postupne sa zvyšujúce počty zaočkovaných. A aj ich deti sa tešia na vás a na návrat do škôl.
Množstvo ďalších dôležitých a dôveryhodných informácií o očkovaní nájdete na našom webe: www.slovenskoproticovidu.sk.
Ďakujeme.”

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: MZ SR, 15.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply