Miro Heredoš aktívne bojuje proti zmluve s WHO, otvoreným listom oslovil aj ministerku zdravotníctva

Podpredseda vlády Tomáš Taraba na sociálnej sieti informoval verejnosť ohľadom zmluvy so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO). “Vláda nebude súhlasiť so žiadnou WHO zmluvou, ktorá by preniesla národnú suverenitu pri riešení akejkoľvek pandémie na nadnárodný orgán tak ako koluje v pracovných podkladoch, kde WHO má mať právo popierať suverenitu štátov a ľudských práv,” napísal. Potvrdil to na sneme aj premiér Fico. Aj v programovom vyhlásení vlády bolo zdôraznené, že medzinárodné zmluvy tohto druhu má právo schvaľovať len parlament.

Zástupcom občanov tieto ubezpečenia nestačili a s obavami sa vybrali na ministerstvo zaniesť ministerke zdravotníctva (MZ SR) Zuzane Dolinkovej Otvorený list. Na MZ SR sa nečakane zoznámili s riaditeľom WHO na Slovensku s p. Tatulom Hakobyanom. Podľa slov Miroslava Heredoša “na vlastné oči videli, že vôbec nemá význam sa o niečom baviť”.

Už 31. mája 2022 delegáti Svetového zdravotníckeho zhromaždenia WHO formálne prijali päť nových dodatkov k Medzinárodným zdravotným predpisom (ďalej len MZP, 2005) a to k článkom 55, 59 a 61 – 63. Tieto zmeny nadobudnú účinnosť podľa medzinárodného práva pre všetky členské štáty po 24 mesiacoch (31. mája 2024).

Miroslav Heredoš si myslí, že ak občania prejavia aktívny odpor do 18 mesiacov (to je 30. novembra 2023) s odvolaním sa na článok 61, ktorý hovorí: “Ak štát oznámi generálnemu riaditeľovi zamietnutie tohto služobného poriadku alebo jeho zmenu v príslušnej lehote stanovenej v článku 59 ods. 1 alebo 1a, tento vykonávací predpis alebo príslušné zmeny a doplnky nenadobudnú pre tento štát platnosť…”, tak budú tieto zmeny a nariadenia WHO v týchto dodatkoch pre Slovenskú republiku zneplatnené.

Zmena týchto článkov (hlavne článku 59 o lehotách) vážne ohrozí v budúcnosti schopnosť verejnosti a ministra zdravotníctva odmietnuť budúce pozmeňujúce a doplňujúce návrhy k tejto zmluve. Ide o pozmeňujúci a doplňujúci návrh k článku 59, ktorý výrazne skracuje čas poskytnutý vedeniu krajiny na zamietnutie pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov MZP prijatých na budúcich rokovaniach WHO – z 18 mesiacov na 10 mesiacov! Tieto úkony treba urobiť do 1. decembra 2023 a týmto požiadali ministerku, aby tak urobila.

Takisto viete, píše v liste, že ako minister zdravotníctva SR ste jediný, kto v rokovaniach Svetového zdravotníckeho zhromaždenia WHO hlasuje v mene Slovenskej republiky. V súčasnosti sa rokuje a finalizuje približne 300 dodatkov k medzinárodným zdravotným predpisom, o ktorých sa bude v máji 2024 hlasovať na 77. zasadnutí Svetového zdravotníckeho zhromaždenia WHO, upozorňuje.

Pozmeňujúce a doplňujúce návrhy, o ktorých sa rokuje, zahŕňajú v zásade tieto okruhy:

1️⃣ Zabezpečiť, aby boli núdzové usmernenia WHO pre členské štáty právne záväzné (v súčasnosti “nezáväzné”)
2️⃣ Odstránenie doložky MZP, podľa ktorej sa od WHO vyžaduje, aby presadzovala “plné rešpektovanie dôstojnosti, ľudských práv a základných slobôd” jednotlivcov
3️⃣ Splnomocnenie generálneho riaditeľa WHO, aby sám vyhlásil stav ohrozenia verejného zdravia medzinárodného významu (PHEIC), čím sa tomuto nevolenému, nezodpovednému jednotlivcovi poskytne bezprecedentná úroveň moci diktovať politiku jednotlivých štátov v oblasti verejného zdravia a obmedzovať základné ľudské práva a slobody
4️⃣ Implementácia medzinárodného globálneho zdravotného certifikačného systému, ktorý umožní krajinám presadzovať cestovné obmedzenia pomocou nástrojov, ako sú osvedčenia o očkovaní, formuláre na vyhľadanie cestujúcich a vyhlásenia o zdravotnom stave cestujúcich; všetko viazané na osobný QR kód
5️⃣ Snaha o zvýšenie cenzúry nesúhlasných hlasov a systematickou globálnou spoluprácou v boji proti disentu na oficiálnych vládnych usmerneniach alebo usmerneniach WHO.

Tieto návrhy zásadnou mierou devastujú právny štát Slovenskej republiky a šliapu po ústavných slobodách a právach občanov nášho štátu; tieto návrhy tiež devastujúcou mierou ničia výkon vlády Slovenskej republiky v prospech občanov tohto štátu, myslí si. Je nepredstaviteľné, aby sa takéto zdravotnícke oprávnenia generálneho riaditeľa WHO mohli na území Slovenskej republiky vykonávať a aby takto zásadnou mierou mohli vstupovať do regulovania, usmerňovania a obmedzovania práv našich občanov.

Preto Vás Vás rovnako žiadame, píše v liste, aby ste zmeny v tomto poriadku odporovali už dnes, nehlasovali za ne vo WHO a na základe článku 61 MZP ich odmietli.

Vážená pani ministerka,

ako náš hlavný zástupca vo WHO, ktorý v našom mene – v mene Slovenskej republiky – hlasuje vo Svetovom zdravotníckom zhromaždení máte jedinečnú právomoc odmietnuť akýkoľvek prijatý, pozmeňujúci či doplňujúci návrh MZP a hlasovať vo WHO proti akýmkoľvek zmenám, ktoré sa chystajú v máji 2024 a ktoré by náš štát a našich občanov obrali o základné práva a slobody garantované Ústavou SR.

Preto Vás žiadame, aby ste tak bezodkladne urobili a ochránili našich občanov zoči – voči nastupujúcej zdravotníckej totalite, ktorá sa cez doplnky k MZP bude snažiť obmedziť výkon vlády Slovenskej republiky a pošliapať ústavné práva občanov nášho štátu.

Vo videu stretnutie so šéfom WHO pre Slovensko:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) Facebook, Tomáš Taraba 19.11.2023, Miroslav Heredoš 21.11.2023

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply