Misia na Mars 2022. Prví kolonisti pravdepodobne zomrú

Zdroj: Shutterstock

Spoločnosť SpaceX žije najmä zo štátnych peňazí a dotácií, ale tvári sa ako úspešný „mega-startup.“ Plánovanú výpravu spoločnosti ohlásil majiteľ Elon Musk a uviedol, že výsledkom bude veľká sláva, ak misia uspeje. Boháč však pripúšťa, že existuje „vysoká šanca,“ že prví kolonisti a osadníci neprežijú.

SpaceX má ambiciózne ciele. Vlastnú vesmírnu loď Starship chce poslať na červenú planétu v roku 2022. Musk verí, že dostať ľudí na Mars bude „hračka“ v porovnaní s problémom budovania sebestačného mesta v nepriateľskom prostredí pre život: „Chcem zdôrazniť, že je to veľmi ťažká a nebezpečná vec, nie pre slabé povahy. Existuje šanca, že zomriete. Bude to ťažké, ale zároveň nádherné, ak to vyjde.“ Technologické oddelenie firmy tvrdí, že SpaceX s vývojom lode Starship napreduje.

Keď sa vezmú do úvahy obrovské ťažkosti so založením kolónie v drsnom teréne, je celkom isté, že Musk mal so zomierajúcimi kolonistami na Marse pravdu. Napriek nebezpečenstvám, ktoré sú s misiou a realitou vesmíru spojené a hrozbe, že ide o jednosmerný lístok, sa ľudia na expedíciu hlásia už od roku 2013, keď SpaceX začal prijímať prihlášky.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Pramene:

[1] Elon Musk Says Settlers Will Likely Die on Mars. He’s Right; autor: Caroline Delbert; Popular Mechanics, 2.9.2020

[2] Mars colonization is ever more likely, but don’t get too excited – it’ll be billionaires deciding who gets there, and how; autor: Damian Wilson; RT, 6.8.2020

[3] SpaceX clears big hurdle on next-gen Starship rocket program; autor: Stephen Clark; Spaceflight Now, 5.8.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply