Mistríkov otec udavač ŠTB? Robo to popiera…

Tagged With: , , , Add Comment

Hodnotový otras v základoch prezidentského kandidáta? Portál Glob zistil, že muž s rovnakým menom ako Mistríkov otec bol v zoznamoch ŠTB vedený ako tajný spolupracovník komunistického režimu.

Otec favorita liberálov a slniečkarov Roberta Mistríka sa podľa všetkého živil ako komunistický agent ŠTB, ktorý odhaľoval protištátnu “trestnú” činnosť. Zistenia prináša portál Glob.sk.

Zoznam komunistickej Štátnej bezpečnosti spod bývalej banskobystrickej správy ŠtB, ktorým disponuje portál, uvádza rovnaké meno, ako má otec prezidentského kandidáta Roberta Mistríka. Mistríkovci pritom skutočne pochádzajú z Banskobystrického kraja.

Muž menom Ľubomír Mistrík sa podľa zoznamu ŠtB zverejnenom na portáli glob.sk nachádza v sekcii “tajných spolupracovníkov” pod krycím menom Benedik.

Tajný spolupracovník, ako upozorňuje portál, “bol agent, ktorý plnil úlohy pri odhaľovaní, rozpracovávaní a dokumentovaní protištátnej trestnej činnosti a úlohy, ktoré mali zabrániť takejto “trestnej” činnosti.” Ľubomír Mistrík sa mal stať tajným spolupracovníkom v roku 1957 a v roku 1961 mal byť jeho zväzok ukončený.

Mistríkov spis mal byť podľa zistení portálu zničený podľa skartačného rozhodnutia dňa 22. októbra 1982.

Snímka zoznamu spolupracovníkov ŠtB z archívu ÚPN, na ktorom figuruje osoba s rovnakým menom ako otec Roberta Mistríka s krycím menom Benedik

Mistrík agentov v rodine popiera:

Robert Mistrík pre spomínaný portál uviedol, že o tejto skutočnosti nemá vedomosť:

“Nie je mi známe, že by niekto z rodiny figuroval vo zväzkoch ŠtB”, cituje Mistríka Glob.sk.

https://www.hlavnespravy.sk/hodnotovy-otras-v-zakladoch-prezidentskeho-kandidata-portal-glob-zistil-ze-muz-s-rovnakym-menom-ako-mistrikov-otec-bol-v-zoznamoch-stb-vedeny-ako-tajny-spolupracovnik-komunistickeho-rezimu/1671416

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Hlavné Správy

Pridaj komentár

  & Časopis