Mistríkovi v roku, kedy ohlásil svoju kandidatúru na prezidenta, pribudlo na súkromný účet vyše milióna eur

· Čas čítania: 2 min.
Foto: archív

Robert Mistrík vykázal za rok 2018 na svojom účte príjmy vo výške 1 430 941,03 eur.

Mimovládna organizácia na svojich stránkach zverejňuje financovanie kandidátov na prezidenta SR. Šokujúco pôsobí majetkové priznanie Roberta Mistríka, ktorý za predošlé roky mal ročný príjem okolo 50 tisíc eur, dva slabšie ročníky – 2014 a 1015 – mu priniesli dokonca len 16 tisíc eur a predtým najvyšší príjem za päť rokov uvádza v roku 2013, ktorý činil 155 034, 69 eur.

Raketový nárast však zaznamenáva v roku 2018, v ktorom tiež ohlásil svoju kandidatúru, a to 1 430 941,03 eur.

V správe mimovládky sa neuvádza, z čoho plynie tak obrovský nárast zisku, na ktorý by aj pri svojich dovtedajších vysokých príjmoch musel robiť približne 30 rokov.

Niektorí diskutujúci špekulujú, že vyše miliónový príjem môže znamenať to, že to Mistrík nechcel “dať na hulváta ako v minulosti Andrej Kiska”, ktorý teraz čelí problémom pre špekulácie s daňami v období svojej kampane, a len si zosobnil zisk firmy, ktorý “určite zdanil, aby si následne mohol sám financovať kampaň”.

Na stránkach Transparency sa tiež uvádza, že dosiaľ do kampane investoval z vlastných a rodinných nákladov 472 650 €. Od politických strán mal prijať 53 292 €, a od fyzických osôb finančné dary v hodnote 80 tisíc eur. Jeho celkové náklady na prezidentskú kampaň stáli 576 353 eur.

https://www.hlavnespravy.sk/mistrikovi-pred-ohlasenim-kandidatury-na-prezidenta-pribudlo-na-sukromny-ucet-vyse-miliona-eur/1680593

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár