Mohamed je najpopulárnejšie meno pre holandských novorodencov

· Čas čítania: 3 min.
Ilustračné foto: Shutterstock

Mainstremové médiá v krajine tulipánov a veterných mlynov nedávno oznámili, že podľa štátnej Sociálnej poisťovne (SVB) je Noe (Noah) najpoužívanejším menom pre novorodených chlapcov. Stačilo však, aby jeden novinár navštívil webovú stránku SVB, aby došiel k úplne odlišnému záveru.

Meno Noe bolo údajne považované za najpopulárnejšie chlapčenské meno pre rok 2017 a bolo dané 635 novorodencom v Holandsku. Ale ako píše portál Voice of Europe, redaktor televíznej siete Powned vykonal prieskum databázy a všimol si, že prevažovalo iné, pre Holandsko netradičné meno. Žurnalista kontroloval meno Mohamed, ktoré sa vyskytuje v niekoľkých formách. Dospel k takýmto číslam: Mohammed 221-krát, Mohamed 211-krát, Muhammed 110-krát, Mohammad 51-krát, Muhammad 43-krát. Celkovo 636. Ostatné alternatívy ako Mohamad, Muhamed, Muhammet, Mouhamed, Muhamad, Mahamuud a ďalšie nemohli byť skontrolované z dôvodu ochrany „osobných údajov“.

Autor hovorí, že Mohamed je najpopulárnejším menom pre chlapcov už druhý rok po sebe. V roku 2016 sa malo v Holandsku narodiť 724 detí s menom Mohamed (alebo jednou z jeho arabských alternatív). Takisto dodáva, že v roku 2016 bola rovnaká tendencia pozorovaná aj vo Veľkej Británii a Walese. Ani tam to nie je Oliver, ale Mohamed (so všetkými jeho obmenami) ako najpoužívanejšie meno pre chlapcov.

Pramene:
[1] Bijbelse namen in trek, Noah en Emma vorig jaar op 1; NOS, 12.1.2018
[2] Noah en Emma waren de meest populaire kindernamen in 2017. Lees hier alles over de SVB kindernamenlijst; status pridal: @SVBOnline; Twitter, 11.1.2018
[3] England says Oliver is the most popular boys’ name, but it’s actually Muhammad; autor: Nikhil Sonnad; Quartz Media, 20.9.2017
[4] Statistical bulletin: Baby names in England and Wales: 2016 (Most popular first names for baby boys and girls using birth registration data); kontakt: Nicola Haines; Office for National Statistics (UK Statistics Authority), 20.9.2017
[5] Mohammed most popular name for newborn boys in the Netherlands for second year in a row; Voice of Europe, 13.1.2018
[6] Meest populaire jongensnaam in 2017: Noah of Mohammed?; Pow(ned) News, 12.1.2018

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár