Morbidný koktail. Najprv ako kuriozita, neskôr ako normalita.

Tagged With: , , Add Comment

 

Zdá sa, že civilizačný úpadok, ktorý umožňuje dekriminalizáciu rôznych úchyliek a perverzností, naberá tempo. Spoločnosť toleruje búranie tabuizovaných tém ako na bežiacom páse a po testovaní spoločenskej odozvy na ústretovejší prístup k pedofílii v médiách, sa začína „prehodnocovať“ i kanibalizmus.

Článok pokračuje pod reklamou.


 

„Prevýchova“ od odmietania čo i len pomyslieť na páchanie ohavnosti tohto druhu smerom k ochote pristupovať ku kanibalizmu „bez predsudkov a nezaujate“, prebieha viacerými spôsobmi. Sociálno-inžinierske thinktanky, mimovládne organizácie a médiá formátujú spoločenské vedomie v euro-atlantickom civilizačnom priestore tak, aby tolerovalo a pardonovalo čokoľvek netradičné, výnimočné, sporné, ba i to, čo zákon trestá.

             

Medzi anglojazyčné média hlavného prúdu s globálnym dosahom, ktoré sa prezentujú ako renomované, a nie bulvárne, patria Washington Post, New York Post, Fox News, The Guardian, ale aj indický New Delhi Television Limited (NDTV). Všetky tieto menované , ako i polo-bulvárny britský Daily Mail, sa púšťajú do témy kanibalizmu cez pohrávanie sa so samotným vnímaním ľudožrútstva. Wikipédia ho stručne definuje ako „požívanie ľudského tela alebo jeho častí iným človekom„.

 

Americký portál Fox News, ktorý vystupuje ako platforma republikánskych stredo-pravých postojov k životu a svetu, priniesol vo štvrtok šokujúci článok, doplnený videoklipom. Mal titulok „Crowd cheers as man drinks ‚Sourtoe Cocktail‘ made with his own amputated toe“, voľne preložený „Dav jasal, keď muž pil koktail s kyslým palcom, v ktorom bol jeho vlastný amputovaný palec„. Pre upresnenie, toe je po slovensky (každý) prst na nohe. V tomto konkrétnom príbehu, prišiel Nick Griffiths, britský účastník 300-míľového ultra maratónu „Yukon Arctic Ultra„, vlani vo februári na severokanadskom teritóriu Yukon o palec a dva susedné prsty nohy.

 


Zdroj: Fox News: https://www.foxnews.com/food-drink/man-drinks-sourtoe-cocktail-crowd-cheers

 

Počas pobytu v nemocnici mu zdravotná sestra pustila televíziu, kde bežala reklama, ktorú videl už predtým vo svojej hotelovej izbe. Utkvela mu v pamäti kvôli nechutnej ponuke v tomto znení: „Had frostbite? We want your toes”, voľne preložené: „Omrzli vám nohy? Chceme vaše prsty.“ Záujem neprejavovala týmto spôsobom nejaká veľká chirurgická klinika, ani obchodníci s ľudskými orgánmi, ale neveľký Downtown Hotel z bohom zabudnutého mestečka Dawson.

 

Preslávilo sa počas zlatej horúčky na Klondiku koncom XIX. storočia a na predražených službách pre zlatokopov tam bohatol aj Frederick Trump, starý otec súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Dawson City má toho času len čosi nad tisíc obyvateľov: Mestečko žije z turistického ruchu a návštevníkov láka nevšednými ponukami. Niektoré sa odvolávajú na tradície zo zlatokopeckých dôb, keď sa v meste pilo, hýrilo a holdovalo všetkým nerestiam. Tvrdým mužom tých čias nebolo cudzie ani pojedanie ľudského mäsa, najmä v núdzi, keď uviazli v zruboch zasypaných snehom. Charlie Chaplin zobrazil scénku s kanibalizmom vo filme z roku 1925 „Zlatá Horúčka“ („The Gold Rush„). Miestni v Dawson City si vytvorili aj perverzné tradície, keď napríklad vysušili a vypreparovali omrznuté amputované prsty kamarátov, i svoje vlastné a vhadzovali si ich do pohárov whisky. Bolo v tom viac surová recesia ako túžba po jedení ľudského mäsa, pretože tie prsty obvykle nechávali po dopití nedotknuté v pohároch.

 

Práve túto tradíciu obnovili v roku 1973 v bare hotela Downtown pod názvom Koktail s kyslým palcom (Sourtoe Cocktail) . Dlhé roky ostávala diskrétnou turistickou atrakciou na zabudnutom konci sveta. Perverzný koktail priťahuje istý segment návštevníkov a hotel sa právne zaštítil pravidlom, že prst v pohári sa nekonzumuje a možno sa ho len dotýkať perami a jazykom. Za vloženie do úst, rozžuvanie, či nebodaj prehltnutie dostáva hosť mastnú pokutu. Ak ju na mieste zaplatí, vyhne sa právnym poťahovačkám, keďže kanibalizmus je v Kanade trestný. Po dopití pohára sa nepoškodený prst umyje, vydezinfikuje a opätovne servíruje.

 

I tak musí hotelový bar neustále dopĺňať zásoby prstov. Sám si ich preparuje a celý mumifikačný proces vraj trvá šesť týždňov. Zháňanie prstov z nôh bývalo v minulosti náročné, pretože prebiehalo v utajenom režime. Dramatický nástup kultúrneho ultraliberalizmu v ostatnom desaťročí dovolil sociálnym inžinierom, aby vytiahli úchylnú kuriozitu z Dawsonu z prítmia a začali ju zviditeľňovať.

 

47-ročný Angličan Nick Griffiths sa dostal do médií a na videoplatformu YouTube i vďaka tomu, že vystupuje ako prvý konzument onoho koktailu, ktorý má v pohári svoj vlastný amputovaný a vypreparovaný prst. Degenerácia západnej civilizácie mu umožňuje užívať si okamih dekadentnej slávy ako kanibal, čo pojedá vlastné telo, i keď sa svojho palca v pohári asi dotkol len perami a nevložil si ho do úst.

 

Také niečo bezpochyby čoskoro príde. Políčka Overtonovho okna sa podľa všetkého posúvajú k prijateľnosti symbolického kanibalizmu v podobe dotýkania sa ľudského mäsa jazykom a perami. Sociálna sieť Facebook síce zúrivo maže nežiadúce politické názory, avšak ponechala Downtown Hotelu voľný priestor na publicitu podujatia, na ktorom pán Griffiths obrátil 23. septembra do seba pohár whisky, v ktorom plával jeho palec, čo mu vlani amputovali z nohy. Text na fotografii nepozná hanby: I DON’T ALWAYS DRINK SOURTOE COCKTAILS BUT WHEN I DO, IT’S WITH MY OWN TOE”, čiže „Nepijem vždy koktaily s kyslým prstom z nohy, ale keď už, tak so svojím vlastným.“ Bez pozornosti by nemala ostať ani skutočnosť, že cestovné náklady pána Griffithsa, ktorý priletel do Kanady z britského Manchestru, hradil Výbor teritória Yukon pre cestovný ruch. Ide o oficiálny správny orgán, čo signalizuje, že čo bolo dosiaľ nechutnou kuriozitou, stáva sa bežnou normalitou.

 


https://www.facebook.com/events/1184950065038414/

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

Patrik Sloboda
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis