Muž bojuje o život napriek tomu, že bol zaočkovaný (J&J)

· Čas čítania: 2 min.

Muž z New Jersey leží v miestnej nemocnici s infekčným ochorením vyvolaným koronavírusom SARS-CoV-2 iba päť týždňov po tom, čo bol voči tomuto ochoreniu zaočkovaný. Francisco Cosme (52) bol podľa slov jeho dcéry nadšený, keď sa mu začiatkom marca podarilo rezervovať si termín na jednodávkovú vakcínu s názvom COVID-19 Vaccine Janssen spoločnosti Johnson & Johnson v Javitsovom centre. Po očkovaní Cosme pokračoval v nosení respirátora a naďalej žil v súlade so zásadami sociálnej dištancie.

„Jedného dňa však začal byť zmätený a začal robiť veci, ktoré neboli normálne,“ uviedla pre denník The Post jeho dcéra Michelle Torres. „1. apríla začal mať z ničoho nič príznaky, ktoré nás všetkých dosť vystrašili. Nastúpil mu silný kašeľ, horúčka, zimnica, skrátka všetky tieto veci, ktoré s COVID-19 súvisia.“ 31-ročná žena preto odviezla svojho otca na najbližšiu kliniku, kde mu test na COVID-19 ukázal pozitívny výsledok a následne bol Francisco na 10 dní poslaný do domácej karantény. Minulý týždeň sa jeho stav ešte viac zhoršil a dcéra, po tom, čo si všimla, že jej otec začal mať život ohrozujúce ťažkosti s dýchaním, zavolala na číslo 911. Po podaní kyslíka ho posádka rýchlej lekárskej pomoci urýchlene previezla do lekárskeho strediska Johna F. Kennedyho, kde momentálne leží v kritickom stave a lieči sa na obojstranný zápal pľúc. „Najhoršie na tom všetkom je, že nemôžeme ísť za ním a musíme čakať, kým on tam leží úplne sám,“ povedala uplakaná dcéra. „Lekár povedal, že urobili všetko, čo bolo v ich silách a teraz je to už len na ňom, či bude bojovať, alebo sa odoberie k Bohu,“ dodala so slzami v očiach.

Michelle Torres pre The Post taktiež prezradila, že aj jej matka, manžel a deti skončili s pozitívnym testom na COVID-19 a momentálne sú v domácej karanténe až do budúcej nedele. „Prežili sme celý rok bez vakcíny, robili sme to, čo po nás chceli – dodržiavali sme sociálny dištanc, umývali si ruky a nosili ochranu dýchacích ciest a nikto z nás túto chorobu nedostal, teraz sa otec zaočkoval a dostali sme ju takmer všetci. Je to šialené a potrebujeme odpovede,“ uzavrela touto myšlienkou rozhovor dcéra Francisca Cosmeho.

The Post začiatkom apríla informoval o ďalšej zaočkovanej osobe – žene z mestskej štvrte Brooklyn, ktorej rovnako aplikovali vakcínu firmy Johnson & Johnson v Javitzovom centre 10. marca a v týchto dňoch ochorela na COVID-19 aj ona.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Man in hospital with COVID-19 after receiving Johnson & Johnson vaccine, New York Post, 11.4.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár