Myšlienku na lepší svet chcú potlačiť

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Archív

Najväčšia príležitosť, ako dosiahnuť pokrok pri riešení našich globálnych problémov, spočíva v zmene spôsobu, ktorým ľudská civilizácia generuje a používa energiu.

Ekologický a spoločenský dopad súčasných nečistých spôsobov generovania energie je katastrofálny. V stávke je budúcnosť ľudstva a ekosystémov na tejto planéte. Civilizácia postavená na obmedzených zdrojoch nemôže pretrvať.

Je potrebné uskutočniť rýchly prechod z našej nebezpečnej závislosti od fosílnych palív a jadrovej energie k čistým, udržateľným zdrojom energie. Ľudstvo ročne investuje sto miliárd dolárov do alternatívnych energií, preto je čas položiť si otázku: Čo je skutočná alternatíva?

Veterná a slnečná energia majú svoj význam, ale hneď za obzorom sú iné, oveľa lacnejšie technológie novej energie, ktoré nie sú závislé od počasia a miesta, neničia prostredie a môžu naplniť energetické potreby celého ľudstva. Tieto zdroje zahŕňajú zariadenia na energiu nulového bodu, magnetické generátory, pokročilé procesy vodíka a mnohé ďalšie, málo známe spôsoby získavania energie. Verejnosť potrebuje vedieť o týchto technológiách a požadovať, aby sa zaviedli.

Aké by boli dôsledky nových technológií, ktoré by umožnili každému na planéte prístup k ekologicky čistej a lacnej energii? Potenciál týchto prakticky nevyčerpateľných zdrojov je obrovský. Kvalitatívne to zmení život ľudskej civilizácie ako celku. Nebude zemepisná lokalizácia zdrojov paliva, skončí sa boj o ropu a znečistenie spôsobené spaľovaním uhľovodíkových palív. Ústredné stanice elektrární nebudú potrebné, elektrická sieť zanikne počas prechodu na distribuované zariadenia novej energie. Eliminuje sa potreba akumulácie nadbytočnej energie.

Autor: Patrick Sirel Khatim
Autor je zakladateľ hnutia Nová energia.
http://vimana.life

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár