Na bielych životoch nezáleží?

Foto: AFP

Počas futbalového zápasu v anglickom Burnley proti Manchester City preletelo nad štadiónom lietadlo s veľkým transparentom “White Lives Matter” (Na bielych životoch záleží). K akcii sa prihlásil Jake Hepple, sympatizant Anglickej obrannej ligy (English Defence League), ktorá je oficiálne označovaná za “krajne pravicovú, islamofóbnu organizáciu”. Na svojom facebooku napísal, že nevidí dôvod na ospravedlnenie sa, nakoľko nedávno boli v mestečku Reading zavraždení traja bieli ľudia a nikto na to v médiách nereaguje, všetky len neustále rozoberajú smrť Georga Floyda.

Zato sa za tento “incident” hlboko ospravedlnilo vedenie futbalového klubu Burnley FC a polícia vyšetruje, či nedošlo k trestnému činu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

Burnley flyer unmasked as Tommy Robinson supporter: Outrage after ‘White Lives Matter’ banner is flown over their Premier League match against Manchester City moments after players take the knee for BLM, Daily Mail, 22. 6. 2020

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply