Na budove americkej ambasády v Moskve vyvesili zástavu LGBTI

Foto: TASS/Valerij Šarifulin

Je všeobecne známe, že vzťahy medzi Ruskom a USA nie sú v súčasnosti najlepšie. Navyše Washington už dlhšie pokračuje v sankčnej vojne. Diplomati oboch krajín si však rozumejú celkom dobre. Veď diplomati boli „stvorení“ práve na to, aby nachádzali spoločnú reč. Zamestnanci ruského ministerstva zahraničia „podporili“ včera svojich kolegov z americkej ambasády v Moskve.

Na budovu amerického veľvyslanectva v Moskve včera vyvesili dúhovú zástavu LGBTI. Na facebookovej stránke ambasády zverejnili fotografiu vyvesenej šesťfarebnej zástavy a vysvetlili, že americkí diplomati tak urobili v rámci svetových osláv Pride Flag Day. Zdôraznili, že americká diplomacia si takýmto spôsobom uctila „zástavu hrdosti LGBTI“. Svojou účasťou prispel aj americký veľvyslanec v Rusku John J. Sullivan, ktorý vystúpil s videopríhovorom a v pozadí mal rozprestretú dúhovú zástavu.

„Dnes si veľvyslanectvo USA v Rusku uctilo Zástavu Hrdosti LGBTI v priebehu osláv  #PrideFlagDay. Zástavu LGBTI vytvoril americký maliar a aktivista Gilbert Baker a po prvý raz bola vztýčená 25. júna 1978 počas sprievodu Gay Freedom Day v San Franciscu. Symbol dúhy bol prevzatý z najstaršej histórie ľudstva ako symbol nádeje”,  napísal Baker vo svojich pamätiach „Vojak dúhy“ („Rainbow Warrior“). Chcel ozrejmiť svoje presvedčenie, že sila ľudstva je v rôznorodosti,“ uvádza sa na facebookovej stránke americkej ambasády v  Moskve.

Vo svojom prejave americký veľvyslanec v Rusku John J. Sullivan zopakoval vyššie uvedené fakty a sediac v pozadí s LGBTI zástavou podčiarkol: „V júni sa oslavuje „Mesiac hrdosti“ LGBTI. Práva LGBTI sú to ľudské práva. Práva človeka sú univerzálne.”

Na ministerstve zahraničia Ruska na Smolenskom námestí v Moskve zamestnanci „podporili“ amerických kolegov a urobili to dosť „diplomaticky“: na svojej facebookovej stránke ironicky reagovali na vyvesenie dúhovej zástavy LGBTI na budove americkej ambasády v Moskve. „Jednoducho vás chceme podporiť v tejto vašej natešenej a veselej nálade v takých ťažkých časoch pre Ameriku, idea ktorej by zasa mala byť veľkou“ /“Just to keep u in a joyful and gay mood in such hard time for America, whose idea has to be made great again“/, uvádza sa na facebookovej stránke ruského ministerstva zahraničia.

Ruskí diplomati ku svojmu stručnému komentáru pripojili aj link na známu skladbu francúzskeho skladateľa Paula Mauriata „El Bimbo“. Táto kompozícia sa v masovej kultúre často asociuje s homosexuálnou tematikou. Napríklad, znela aj v gay – bare „Belasá ustrica“ v prvých štyroch filmoch svetoznámeho amerického seriálu „Policajná akadémia“.

Za americkými diplomatmi nezaostali ani ukrajinskí aktivisti, ktorí pred pár dňami vztýčili dúhovú zástavu LGBTI na meč najslávnejšieho monumentu na Ukrajine – „Matka Vlasť“ v Kyjeve. Tento monumentálny pomník bol postavený v hlavnom meste /vtedy ešte sovietskej/ Ukrajiny na počesť miliónov hrdinov, ktorí bránili svoju vlasť a oslobodili Európu od fašizmu. A tento raz sa slávny pomník dočkal na takúto „poctu“, keď na ňom vztýčili dúhovú zástavu LGBTI.

Telegram-kanál „Politota“ uviedol, že zástavu vztýčili v rámci mesačných slávnosti Kyjev Pride. „Symboly sovietskej moci vystriedali symboly globalizmu,“ vysvetlili autori príspevku, ktorí pripojili aj krátke video vztýčenia dúhovej zástavy LGBTI na pomníku „Matka Vlasť“ v Kyjeve a video „podporili“ aj heslom „мамазрозумієтапідтримає“ /“Matka rozumie a podporuje“/.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

https://www.facebook.com/russia.usembassy/

https://www.facebook.com/russia.usembassy/posts/3023370937717915?comment_id=3023658867689122

https://www.facebook.com/russia.usembassy/posts/3024265047628504

https://www.youtube.com/watch?v=heBS2R56z8I&app=desktop&fbclid=IwAR3UDfWo4fDjjV3iLlj9LIz2KbkXbUM1mBI_mFmNgSYuKoSEmanSmRdihBo

https://t.me/politota_plus/11287

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply