NA GHANAMA BOLA PODANÁ SŤAŽNOSŤ VEĽVYSLANKYNI

Foto: cssnaruc, archív

Ako sme vás už informovali, zamestnanec palestínskej ambasády Souheil Ghannam sa na bratislavskom zhromaždení za mier v Gaze, Palestíne a na okupovaných územiach Západného brehu (námestie SNP, 18.11. 2023), dopustil mimoriadneho faux pass a niektorým nezávislým médiám neumožnil vysielať živý prenos aj z vystúpenia ich zástupcov. Ghannam na mieste zhromaždenia požiadal veľvyslankyňu p. Safa Khaldi, aby nesúhlasila s vystúpením ľudí bojujúcich za dodržiavanie ľudských práv v Palestíne.

Zvolávatelia zhromaždenia aj prítomní ľudia boli z tohto správania mimoriadne znepokojení. Jeden zo zvolávateľov zhromaždenia, pán Jalal Suleiman sa voči postupu Ghannama zásadne ohradil a jeho konanie rázne odsúdil. O krokoch Ghannama sa ešte v sobotu večer dozvedeli mnohí aktivisti ale aj Palestínčania žijúci na Slovensku, ktorí veľvyslankyňu bezodkladne kontaktovali a vyjadrili svoje obrovské pobúrenie nad odsúdeniahodným konaním Ghannama, voči ktorému sa ohradzujú už niekoľko rokov a jeho pôsobenie na ambasáde vnímajú ako deštruktívne. Pani veľvyslankyni Palestíny bola už v sobotu večer adresovaná oficiálna sťažnosť, kde sa okrem iného uvádza:

“Prišli sme Vás podporiť, ukázať Vaše aktivity tisícom ľudí na Slovensku, no zamestnanec Vašej vlastnej ambasády nám takto nehanebne znemožnil vystúpiť. Na námestí SNP mohlo byť len okolo 30 ľudí, no mohli vás sledovať a podporiť tisíce až desaťtisíce divákov. Ľudia, ktorí vás dnes prišli podporiť tento incident videli na vlastné oči a boli neuveriteľne demotivovaní.

V čase, keď ide o všetko a máme si pomáhať voči zločinom, ktoré sa páchajú, Váš zamestnanec ide priamo proti záujmom Štátu Palestína, ktorý na Slovensku zastupujete.”

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply