Na mol opití vojaci NATO povracali celý vlak v Estónsku

Odvážni vojaci NATO, „usídlení“ v európskych členských krajinách, sa znova „vyznamenali“. Nebojácni ochrancovia transatlantickej civilizácie a demokratických hodnôt tak usilovne cvičili, že sa „trochu unavili“. Francúzskym vojakom kontingentu NATO v Estónsku, ako ironizujú“ domáce média, „prišlo nevoľno“ vo vlaku Elron, ktorý smeroval z Tallinnu do Tartu. Vojaci boli takí opití, že sotva mohli stáť na nohách.

„Trochu unavení“ francúzski vojaci, ako prizvukujú estónske a iné pobaltské média, „hádzali šable“ po celom vlaku, zasvinili mnohé uličky a toalety. Ich veliteľ však pre média uviedol, že bol opitý iba jeden vojak, ostatní boli v poriadku. Danú verziu rezolútne popierajú všetci svedkovia, s ktorými sa rozprávali estónski novinári, ktorí sa na vlastné oči presvedčili, aké „stopy“ po sebe zanechali vo vlaku „triezvi“ vojaci NATO. Nie náhodou týchto ochrancov európskych hodnôt na stanici v mestečku Tapa slávnostne privítala vojenská polícia.

Vlak do Tartu opustil Tallinn krátko po siedmej hodine večer. Spomínaní vojaci sa tiež nasáčkovali do tohto vlaku, vracali sa z opušťáku do vojenského tábora Tapa. „Spojeneckí vojaci „hádzali šable“ po celom vlaku Elron. Niektorí sotva stáli na nohách. Striedavo chodili zvracať“,  opísal dosť nesympatickú situáciu pre novinárov denníka Delfi očitý svedok . Podľa jeho slov, okrem toalety, vojaci zvracali priamo v uličkách, ako sa vyjadril, „bola to odporná rally v pravom zmysle slova…“

Zástupca spoločnosti Elron Katrin Kulderknupová potvrdila, že takýto prípad sa skutočne stal. „Služby konali podľa inštrukcií a vojenská polícia čakala na „veselú spoločnosť“ na stanici Tapa“. Tlačová služba francúzskej jednotky však oponovala: podľa nej, iba jeden z vojakov vypil príliš veľa a správal sa nevhodne. Nešpecifikovala, koľko vojakov sa celkovo nachádzalo vo vlaku.

Veliteľ francúzskej jednotky NATO bol informovaný o incidente. Ako uviedol, disciplinárne opatrenia boli uplatnené na vinníka a vedúceho skupiny. Zástupca francúzskej armády zdôraznil, že ide o ojedinelý prípad, ktorý neodráža správanie sa francúzskych vojakov umiestnených v Estónsku.

Iné informácie však uviedli pobaltské média. Podčiarkli, že to nebol prvý incident so zahraničnými vojakmi slúžiacimi v Tapa. Ako informovali, v máji bola polícia povolaná do kaviarne Tapa, kde miestni obyvatelia mali konflikt s britskými vojakmi. Takýto udatní vojaci NATO chránia Európu pred „ruským agresorom…“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Французские солдаты контингента НАТО в Эстонии стали героями скандала в поезде, Delfi, 3.11.2021
(2) Солдаты союзников устроили тошнотворное ралли в поезде Elron. На станции в Тапа их ждала военная полиция, Delfi.ee, 3.11.2021
(3) Эстонцы пожаловались на пьяных солдат НАТО, которых стошнило прямо в поезде, Life, 4.11.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply