Na „obranu“ Zuzany Čaputovej

· Čas čítania: 5 min.

Parafrázujúc slová Marxa a Engelsa, z úvodu Manifestu komunistickej strany (1848), Slovenskom dnes obchádza strašidlo, strašidlo Čaputovej. Proti nej sa spojili všetky sily, ktoré neuspeli v prvom kole prezidentských volieb. Zoznam jej predností, ak sa stane prezidentkou, je všeobecne známy. Pri všetkej tej profesionálne hranej skromnosti, s perfektne nasadeným mejkapom pokory, možno jej vytknúť, že úspešný program nerobila sama. Ani sa oň sama nezaslúžila! Lepšie povedané, len zdedila to, k čomu od slávneho novembra 89, všetky kresťanské a národné sily – aj so svojimi voličmi – vytvárali podmienky. Oni, a nebol to len nezabudnuteľný Čarnogurský, Kováč, Dzurinda, Slota, atď., so svojimi skutkami, sú autormi jej volebného programu a jej úspechov. Nemali by sa za to hanbiť, a neskromne by sa mohli priznať.

Sukňa na Hrad bude tak novou reality šou. Druhé kolo volieb zároveň ukáže, koľkí sa do nej prihlásili. Či bude úspešnejšia ako tá končiaca, ťažko povedať, ale má k tomu výborne načapnuté. Lebo voľby, aj tieto, ako sčítanie hlupákov boli úspešné. Harabin, Kotleba, Chmelár a ďalší majú smolu; napriek všetkým titulom, a naprieč Slovenskom, sa musia ešte veľa učiť.

Učiť sa, učiť sa, učiť sa; bratia v Kristu, upozorňoval už Lenin, aj keď to odkazoval mládeži. Je zjavné, že tá naša, slovenská, ho už pred samotným narodením, vďaka rodičom a náboženskej výchove, prekonala.

Ešte pírsing do duše a môže letieť do sveta. Boeing 737 max, s úspešným americkým softvérom, vhodným možno aj na sčítanie hlasov, je pripravený. „Ukončete volby, dveře se zavírají.“ Vytýkať dnes favoritke prezidentských volieb, že sa postará o ďalší rozpad rodiny, že prispeje k spestreniu domácej populácie dovozom lepšie vymytých mozgov, než nám tu vyrástli od Havla k Dunaju, je bohapustým farizejstvom. „Nebuď bláhovej“, ako by povedali v Prahe. A zahraničná politika? Bratia Češi sa dúfam neurazia, môžeme mať lepšieho spojenca než sú, aj so svojim deep state, nám a Kube blízke USA?

Taký muničák blízko pamätníka SNP v Banskej Bystrici! Možno aj pod oknami M. Kotlebu. Či v Kuchyni, pri hlavnom meste, už pod oknami F. Mikloška či M. Kňažka a celého parlamentu. To bol sen a nesplnený, tuctov až stoviek politických väzňov socializmu. Keďže nepracovali, už vtedy vedeli, za čo bojujú. Žiaľ, komunisti pre také videnie sveta pochopenie nemali. Tak nám treba. A pán Srholec, až z nebies, k tomu gratuluje. A teší sa, je to aj jeho dielo.

Pani Zuzana, ako budúci vrchný veliteľ ozbrojených síl, napriek dosiahnutému vzdelaniu, má jasné vízie, ktoré nám chýbajú. Viete si predstaviť ako otupne, až bez života, by vyzeral svet bez vojenských základní a muničných skladov USA? Rusko, a to si píš, by už dávno zaútočilo na Kóreu, Vietnam, určite aj na Juhosláviu, Irak, Sýriu, Líbyu či naše automobilky. Tak ako to robili v Poľsku, na Ukrajine, ale aj u nás, keď hnali a vyháňali nemeckých fašistov. Na tradície Ruska si treba dávať pozor, a hlavne nezabúdať. Bratislava najbližšie 4. apríla, a ostatní aspoň 9. mája.

Je priam symbolické, že tohoročných osláv Sviečkovej, symbolu boja utláčaných kresťanov, a ich rodín, sa pani Zuzana môže zúčastniť už ako prezident SR. Taký vrchol žiadna z prítomných žien, vrátane politicky preexspirovaného Ferka Mikloška, ani pri zapálenej sviečke, nezažili ani nezažijú. Dvakrát nevstúpiš do tej istej radosti.

Môže prísť, pravda už s ochrankou, na Hviezdoslavove námestie. So vztýčenou hlavou môže prestrihnúť pásku, a následne tresnúť fľašou šampanského o bok nového vodného dela, pravda, už na teplú vodu. Krst je krst, a žiadne delo bez takéhoto vysvätenia nemôže vyraziť do našich kresťanských ulíc. Výnimkou je možno Francúzsko, ale to je ďaleko.

Zuzanka Čaputovie ako nová prezidentka už dnes prakticky neexistujúceho samostatného Slovenska, bude určite úspešná, a hlavne nezabudnuteľná. Naša, a nie len bratislavská mládež, i posledné zúfalé zvyšky bojovníkov z novembrových barikád, bez ohľadu na výšku svojich dôchodkov, opäť nesklamú. Ako pred 30 rokmi, aj teraz, si navlečú pravú vieru. Žiaľ, na nesprávnej strane barikády.

Slovensko ako prvá krajina Európy, sa ako celok, pod jej vedením, stane jedným veľkým muničným skladom. Už teraz sú v ňom uložené zbrane od výmyslu sveta. A bez toho, aby tam pribudli aj americké jadrové, chemické – ktoré im zostali z Vietnamu – či iné, z Juhoslávie, sa posunieme bližšie k cieľu. Len ten cieľ nie je náš, ani oň nestojíme. A tí, čo to vedia, tých je málo; zatiaľ. Už len to, že existujú, a že to nevzdávajú, je nádejou pre obnovu a renesanciu hodnôt, ktoré kedysi náš život, ale aj okolitý svet, robili radostným, pokojným a mierovým. Lebo z iskry, ako je známe, raz vyšľahne plameň.

Hlupákom stačí kapitalizmus. Múdri a čestní ľudia chcú viac.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár