Na raňajkách s Kočnerom

· Čas čítania: 3 min.
foto: archív

Sulíkovo priznanie: „Niekoľkokrát som sa s pánom Kočnerom stretol“. 

Richard Sulík je špecifickým príkladom politika, ktorý je médiami tolerovaný napriek viacerým udalostiam. Po jeho kauzách bežne nenasleduje mediálna kampaň za odstúpenie. No v prípade, že by sa podobných vecí dopustili iní, nasledovali by masívne mediálne výzvy, kampane či protesty na uliciach. Mediálne najznámejšou je kauza Sasanka, v ktorej predseda SaS niekoľkokrát naraňajkoval s Mariánom Kočnerom. Sulík bol vtedy predsedom Národnej rady SR, teda vládnym poslancom. Počas raňajok preberal s Kočnerom také témy ako výmena premiérky či voľba generálneho prokurátora.

Aj tu sa ukázal selektívny prístup médií. Kým pri iných politikoch či verejných funkcionároch stačilo, že sa ich meno čo i len objavilo v Kočnerovej Threeme, tak ku Sulíkovi sa mainstreamové médiá či mimovládne organizácie správali úplne inak. Stačilo, že povedal: sorry.
Sulík priznal, že s Kočnerom sa stretával. Tvrdí, že sa spoznali na jeseň 2006 prostredníctvom Jána Počiatka, ktorému expredseda parlamentu robil poradcu. „Niekoľkokrát som sa s pánom Kočnerom stretol, pretože bol pre mňa jedným zo zdrojov informácií z prostredia politiky,“ prezradil Sulík, ktorý Kočnera využíval aj na získavanie informácií o členoch strany či kandidátoch na poslancov. Kočner v jednom z videu opísal, ako pred Sulíkom vyslovil mienku, že ľudia sa po vstupe do politiky menia. Preto sa ho opýtal na spôsob, akým chce ako predseda SaS zabezpečiť stranícku disciplínu. Sulík sa podľa Kočnera vyjadril, že to má pod kontrolou, lebo sú to len opičky. „To sa ty neboj, to ja som si tak vybral k sebe také, ja im hovorím, že opičky. A oni len tak budú vyskakovať keď ja poviem a ja ich mám pod kontrolou,“ povedal Kočner.

SaS si stále drží podporu niektorej časti voličov, a to aj napriek ďalším škandálom – napr. Galkovo odpočúvanie novinárov. Podpora je tu nepochybne aj vďaka tomu, že ak by sa podobná vec stala napr. vládnej strane, nasledovala by mediálna kampaň za odstúpenie. Stranu SaS vo viacerých vlnách opúšťali viacerí poslanci, najprv to bola vlna okolo Juraja Miškova a najnovšie nedávny odchod Rajtára, Kissovej, Galka a spol. Odišli najmä pre nesúhlas so spôsobom vedenia SaS a vnútornou straníckou demokraciou.

Zdroje:
https://www.youtube.com/watch?v=yMGQvYSO01Q
https://www.youtube.com/watch?v=dpORbuHEquA

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár