Na Slovensku je hlásených 11 130 podozrení na nežiaduce účinky vakcín proti covidu

Ku koncu minulého roka bolo v súvislosti s očkovaním proti koronavírusu hlásených 11 130 podozrení na nežiaduce účinky.

Podľa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv bolo z celkového počtu hlásení 1 759 závažných. Ústav eviduje spolu sedem úmrtí v kauzálnej súvislosti s očkovaním. “Pri iných uzavretých prípadoch vrátane niektorých medializovaných bol súvis vylúčený,” ozrejmil ústav.  Táto informácia je minimálne nepravdepodobná, nakoľko v Českej republike bolo týchto úmrtí cez 200.

Česi žiadajú po očkovaní proti covidu odškodné vyše 100 miliónov českých korún. Štát zatiaľ nevyplatil ani jedného poškodeného, ​​celkovo odmietol už 77 sťažností. Dôvodom bolo spravidla nepreukázanie príčinnej súvislosti medzi očkovaním a ujmou na zdraví. Ľudia požadujú rôzne čiastky – najmenšia je osemnásť tisíc korún, najvyššia sto miliónov českých korún.

Zdravotné komplikácie žiadateľov sú rôzne. Medzi najčastejšie závažnejšie vedľajšie účinky, ktoré ústav zaznamenal, sú napríklad zápaly srdca, miechy, porucha obličiek, autoimunitná žltačka, kolaps, strata vedomia, trombóza, myokarditída, náhla cievna mozgová príhoda, pľúcna embólia, infarkt myokardu, alergické a anafylaktické reakcie, paréza tvárového nervu, trombocytopénia, fibrilácia, artritída, perikarditída, porucha sluchu, alebo epileptický záchvat.

Nežiaduce účinky vakcín je možné hlásiť aj do amerického systému VAERS. Ten ku koncu roka 2022 vykazoval cez 40 tisíc nahlásených prípadov úmrtia a cca 1,5 mil. nahlásených nežiaducich účinkov po vakcínach proti covidu.

V Európe máme dva systémy, a to Yellow Card (VB), ktorý evidoval ku koncu roka vyše 2 000 možných úmrtí a takmer pol milióna nahlásených nežiaducich účinkov. A prakticky zvyšok Európy pokrýva systém hlásení Eudravigilance, v ktorom bolo koncom roka nahlásených cez 2 mil. nežiaducich účinkov a takmer 50 tisíc úmrtí.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Štatistický úrad SR, TASR

(2) Ku konca roka 2022 je nahlásených 11 130 podozrení na nežiaduce účinky vakcín, sme.sk, 26.1.2023

(3) Češi chtějí po očkování proti covidu odškodné až 100 milionů. Prokázat souvislost je těžké, zatím neuspěl nikdo, lidovky.cz, 24.1.2023

(4) Prohlášení o vyloučení odpovědnosti a záruk

(5) COVID-19 Vaccine Analysis Overview

(6) https://openvaers.com/

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply