Na Slovensku „kraľuje vláda bezdomovcov“

Foto: Eugen Rusnák

No ja ti, Karle, nevím… Obyčajným ľuďom, tak vrelo milovaným našim bývalým premiérom a takisto bývalým ministrom financií, sa totálne točí hlava z toho, čo predvádzajú naši, prepáčte za nadávku, politici. Schádzajú sa – rozchádzajú sa, hádajú sa – trieštia sa, odchádzajú a zároveň zostávajú, vládnu – nevládnu, kradnú… Je to taký náš milý, slovenský, politický život. Je jedinečný, lebo také niečo sa nedeje nikde inde.

Nebudeme veľa vysvetľovať. Ti, ktorí sa aspoň trochu zaujímajú o to, čo sa deje v ich vlastnej krajine, čítajú správy a čumia do telky, aj tak všetko vedia, aj keď mnohí nechápu, čo sa deje a prečo. Ale tým, ktorí sa dianím pod Tatrami príliš nezaoberajú, v krátkom článku všetko sa nedá nevysvetliť. Jedno je isté: pesimisti a nedôverčiví občania úplne zbytočne podceňujú priestor od Dunaja až po Tatry a tvrdia, že sme mala, nezaujímavá, bezvýznamná a bezmocná krajina. Pozor, vážení! Slovensko v niektorých činnostiach už predbehlo celý svet.

No posúďte si sami. V ktorej krajine vládne vláda, ktorá… už nie je vláda, pretože bola odvolaná, desať razy sa rozpadla, prakticky paralyzovaná a neexistuje. Čo je to za vláda, v ktorej zo strán, ktorí ju tvoria, odišli vedúci politici, mienia síce vytvoriť nový subjekt, ale už skončili v starom a tým pádom, fakticky, už nie sú ani parlamentnou stranou, ba ani mimoparlamentnou, pretože vytvorenie novej strany ešte len avizovali. Ale celá vládna koalícia sa rozpadla, zostala už len v imaginárnej rovine, pokračuje však vo vládnutí, snaží sa prijímať mimoriadne dôležité opatrenia, niektoré z ktorých, tak mimochodom, môžu katastroficky ohroziť bezpečnosť celej krajiny a teda životy a zdravie miliónov ľudí.

No, povedzte, v ktorej krajine, okrem Slovenska, deje sa také niečo? Kde sa niečo podobné aspoň raz udialo? Je vôbec možné také niečo? Ako vidíme, je možné!.. Súčasní koaličníci často vytýkali Ficovi a Pelligrinimu cirkus, ktorí vytvorili rozdelením bývalého SMERu, ale súčasná divoká, s ničím neporovnateľná fraška, ktorú predvádzajú terajší akože vládni predstavitelia, je ozaj neskutočná a ohromujúca. Drvivej väčšine vášnivo milovaných našim bývalým premiérom a takisto bývalým ministrom financií obyčajných ľudí už z toho všetkého vrie mozog a v žiadnom prípade nechápu, čo sa deje a kam to všetko vlastne speje.

Politické strany a straníčky, staré, nové, rozpadnuté alebo sa nachádzajúce v štádiu druhého  rozpadu a rozkladu, sľubujúci a klamúci politici, prezúvajúci sa vo vzduchu a veľa razy prezliekajúci si kabáty, vytvárajú neuveriteľný kolotoč, ktorý nestíhajú sledovať obyčajní ľudia /znova pozdravujeme bývalého premiéra/ a kvôli ktorému rastie ich nespokojnosť, namrzenosť, nedôvera, pesimizmus a apatia. Slniečkarski politici všetko tak prekrútili, popremiešali, poprestávali, že mnohí obyčajní ľudia /áno, bývalý pán premiér/ ani do začiatku volieb nepochopia, koho majú voliť, prečo a načo. A, popletení, znova zvolia tých somárov…

Tak, veľmi stručne, čo sa vlastne deje? Dočasne poverený premiér Eduard Heger potvrdil svoj odchod z hnutia OĽaNO a oznámil, že sa stal lídrom strany Demokrati a že ide o nový názov   Modrej koalície, ktorej pôvodný názov bol Spolu – občianska demokracia. Udivuje reakcia mnohých mainstreamových médií, hlavne, televíznych. Straníčka „Demokrati“ ešte vlastne ani neexistuje, ale v televíznych správach jej predstaviteľov už sprevádzajú príslušným názvom – „Demokrati“. Občas náš mainstream uteká pred lokomotívou…

Cieľom strany je „spojiť demokratických politikov a ponúknuť alternatívu pre stredo-pravých voličov.“ Podpredsedami Demokratov sa stali poslanec parlamentu a líder Modrej koalície  Miroslav Kollár, minister obrany Jaroslav Naď, primárka oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny v Národnom onkologickom ústave Andrea Letanovská a spoluzakladateľka viacerých iniciatív, vrátane Kto pomôže Ukrajine Andrea Cocherová. V zostave „družstva“ je aj „diplomat“, minister zahraničných vecí Rastislav Káčer, minister hospodárstva Karel Hirman a minister životného prostredia a predseda strany Zmena zdola, Demokratická únia Ján Budaj. Skratka, tí najlepší z najlepších…

Ako sa tak pozeráme na zostavu tohto nového „družstva“, zišli sa v ňom, fakticky, rovnakí „demokrati a liberáli“, ako sú „progresivci“ alebo „Spolu“, čiže majstrovská posádka „Titanicu“. Poradil by som im /nech majú kompletnú zostavu/, aby si prijali ešte Remišovú, Kolíkovú, Nicholsonovú, Šeligu, prípadne, aj spolu s Kiskom a niektorých ďalších „hrdinov našich čias.“ No a, samozrejme, aby sa spojili s vykopaným z poriadnej hĺbky a vyprášeným a oprášeným slniečkarmi „mamutom“ Dzurindom, ktorý už viac razy plával na Titanicu a dobre naviguje, ako najrýchlejšie a najpresnejšie naraziť na ľadovec…

Katastrofálny charakter nového subjektu si všímajú dokonca aj predstavitelia čiastočne príbuzných štruktúr. Napríklad, také KDH považuje „Demokratov“ Hegera za OĽANO 2 a nevidí dôvod sa do subjektu zapájať. „Eduard Heger pred časom dostal od KDH ponuku miesta na našej kandidátke, lebo sme si mysleli, že patrí do nášho konzervatívneho hodnotového sveta. Ukázalo sa, že nie. Poučení z minulosti konštatujeme, že mačkopsy nefungujú. Potvrdilo to OĽANO a nevidíme dôvod zapájať sa do OĽANO 2,“ podčiarkol v  stanovisku KDH jeho predseda Milan Majerský.

Nuž, priatelia, čo sme navarili, to si máme aj zjesť. Že to celé súčasné jedlo navarili opoziční a hlavne, vládni politici? Aha, milí moji, a kto ich volil – Nemci, Briti, Poliaci, či nebodaj Rusi? Nie, vážení, toto je naša výroba, naša produkcia. Situácia je najťažšia a najhoršia za ostatných 30 rokov? A kto za to môže – politici? Mám nám všetkým znova pripomínať, že si tých politikov zvolili sme my? Čo bolo – bolo, oveľa dôležitejšie, čo bude.

Spamätajú sa a zmúdrejú konečne naši obyčajní ľudia /čo poviete, pán bývalý premiér?/ a dokážu vysomáriť v tomto mišmaši, ktorý vytvorili vládni „skokani zo strany do strany“? Prekonajú konečne Slováci vlastnú apatiu, nedôveru a ľahostajnosť a pôjdu voliť a aktívne sa zapoja do procesu zmien alebo sa zasa vykašľajú na všetko a umožnia, aby sa moci chopili rovnaké a možno ešte horšie „zlepenci“ pseudodemokratov, falošných liberálov, slniečkarov, genderných inžinierov a totálnych amatérov? Nestačilo im toto volebné obdobie? Nenajedli sa, nepoučili sa, nezobudili sa? Nuž, budúce parlamentné a prezidentské voľby dajú odpovede na tieto otázky. Máme šancu zlepšiť si život. Využijeme ju konečne?..

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply