Na testovanie si vystačí armáda aj bez zdravotníkov. Zúfalé statusy premiéra Matoviča

· Čas čítania: 2 min.
Foto: MOSR

Okresné úrady rozposielajú na jednotlivé obecné úrady oficiálne listy, v ktorých uvádzajú, že k odberom ani netreba zdravotnícky personál!

Dobrý deň pán starosta, pani starostka.

Na základe pokynov veliteľa posádky Bratislava je potrebné zabezpečiť dostatočný počet odberových miest i keď nebudú naplnené zdravotníckym personálom. O 10.00 hodine začne rozvoz materiálu na MČ Bratislava.  Zabezpečte si rozvoz na jednotlivé odberové miesta. Ak chýba dezinfekcia je potrebné zabezpečiť jej dokúpenie. Je možné si dokúpiť aj chýbajúce ochranné prostriedky. Budú dodané rukavice, /jedny rukavice na 10 odberov/. Tento materiál, ktorý si dokúpite bude refundovaný cestou Okresného úradu Bratislava. Krajský lekár z VÚC Vám rozpošle zoznamy poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, aby ste si ich vedeli samy obvolať. Velitelia tímov z posádky Bratislava už dnes idú na odberové miesta.

Premiér Matovič zvýšil ponuku na odmenu zdravotníkom zo včerajších 500 eur, pre tých, ktorí budú ochotní testovať oba víkendové dni na 700-1100 eur za dva dni. Na svojom facebooku uvádza: „SPOLOČNÁ ZODPOVEDNOSŤ – aktuálny stav operácie: 100% naplnenosť tímov mimo zdravotníkov, 73% naplnenosť tímov so zdravotníkmi. … každú hodinu pribúdajú desiatky a desiatky ďalších zdravotníkov. Vojačky a vojaci idú na 120% a verím, že do rána bude absolútna väčšina odberných tímov pripravená na spustenie najväčšej záchrannej misie na Slovensku.“ Opätovne straší lockdownom: „Poriadne zvládnuté celoplošné pretestovanie je spôsob, ako sa vyhnúť tvrdému lockdownu (milióny ľudí doma bez práce). Lebo si uvedomujú, že vyhľadaním 30-50 tisíc pozitívnych ľudí behom víkendu, zachránime desiatky tisíc ľudí pred ochorením, tisícky ľudí pred trvalými následkami a stovky ľudí pred smrťou … a nemocnice pred kolapsom. Ak patríš do druhej skupiny, prosím, pomôž. Chýbajú nám ešte stovky zdravotníkov, ktorí môžu vykonávať stery. Oslov ich, prosím. Odmenu za rizikovú prácu majú výrazne motivačnú (700-1100 za dva dni) … a všetko iné majú už na mieste nachystané … najmä celý zbytok tímu a kopu ľudí, ktorí chcú vedieť, či náhodou tiež pozitívni nie sú.“ Nezabudol pripomenúť príplatok 20 eur za pozitivitu testovaného: „Mimoriadny príplatok za nasadenie 500€ je určený všetkým zdravotníkom, ktorí budú robiť stery, nielen lekárom! Nárok na príplatok má ten zdravotník, ktorý bude robiť v sobotu aj v nedeľu. V odberovom tíme to môžu byť maximálne dvaja zdravotníci, ktorí sa pri steroch striedajú. Okrem mimoriadneho príplatku za nasadenie má zdravotník nárok na mzdu 7€/hod a rizikový príplatok 20€ za každý pozitívny test.“

Ministerstvo obrany SR posiela obyvateľom smsky: Ak ste zdravotník alebo študent medicíny, pomôžte pri plošnom testovaní na COVID-19!

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Igor Matovič, facebook, 30.10.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár