Naď chce napriek kríze nakupovať americké stíhačky a plniť finančné záväzky voči NATO

· Čas čítania: 1 min.
Foto: web TA3

Jaroslav Naď, historicky prvý slovenský minister obrany, ktorý nie je vojakom, zato má absolvované rôzne školenia NATO, nechce ostať nič dlžný svojim „školiteľom“. V relácii „V politike“ na TA3 potvrdil svoj zámer dosiahnuť, aby Slovensko splnilo svoj záväzok voči NATO a platilo na obranu dve percentá svojho HDP, kríza – nekríza. O tom, ako si NATO plní záväzky, resp. ako sa stavia k svojim ohrozeným členským štátom, svedčí aj najnovší prípad Grécka, ohrozovaného tureckou armádou. NATO sa tu hrá na mŕtveho chrobáka — https://zemavek.sk/europoslanec-david-grecko-a-turecko-su-uz-fakticky-vo-vojne/. Grécko už raz z aliancie vystúpilo (i keď sa do nej po pár rokoch zase vrátilo), na protest proti jej postoju v cyperskej kríze.

Naď takisto vyhlásil, že vypovedanie zmluvy na nákup amerických stíhačiek nepripadá do úvahy, pretože by sme prišli o miliardu eur, ktorú sme už zaplatili.

Zdroje: TA3, Wikipedia, Zem&Vek

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár