NAĎA A KÁČERA PUBLIKUM VYPÍSKALO. KÁČER REAGUJE: STÁDO PAVIÁNOV

Foto: Facebook/Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

 

Dočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer a dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď diskutovali 6. marca 2023 v mestskom kultúrnom stredisku v Michalovciach na tému vojenského konfliktu na Ukrajine s podtitulom o roku ruskej vojny proti Ukrajine, jej dôsledkoch pre Slovensko a región východu, ako aj príležitosti spojené s obnovou Ukrajiny. Diskusiu moderovala redaktorka TV Markíza Gabriela Kajtárová.

Debaty sa zúčastnili aj odporcovia vojny a prívrženci mierového urovnania konfliktu na Ukrajine. Nespokojní občania výkrikmi a pískaním prerušovali diskusiu. Z publika bolo počuť “vy špiny fašistické! Fuj vlastizradca! Do basy! Vojnoví štváči!” Našlo sa aj pár ľudí, ktorí ministrom tlieskali, no väčšina im dala pocítiť, že s nimi nesúhlasia. Podľa informácií Veci Verejných boli tlieskajúci diváci komparz, ktorý prišiel spolu s oboma ministrami. Aj napriek tejto snahe, ich nespokojní občania metropoly Zemplína doslova slovne zlikvidovali.

Už príchod na pódium nebolo pre nich nič príjemné a zrejme to odzrkadľuje nálady v spoločnosti. Na tento úvod poukázal Richard Glück: “Naď s Káčerom si prišli podiskutovať do Michaloviec. Poviete si, že tam bolo poloprázdne hľadisko? Ok. Tak kde potom boli ich fanúšikovia? Lebo tí, čo došli, na ich fandov práve nevyzerali”.

Podľa Naďa bolo v sále kultúrneho domu asi 200 ľudí, z toho približne polovica diskusiu narúšala.Toto je príklad demokracie. Ak by to robili v Rusku, tak idú do basy,“ hovoril o časti publika dočasne poverený minister obrany. Diskusia bola veľmi napätá, ministri na pokriky a pískanie reagovali zvyšovaním hlasu. Naď uviedol, že to je iba hlučná menšina a že je rád, aspoň si ich nasnímajú. Káčer potom pritvrdil a začal urážať.

 

Však tí starí otcovia v tom SNP by sa za vás hanbili, dogrcali by sa z vás, keby vás videli. A taký Štefánik s regionálmi v devätnástom, ktorí bránili našu hranicu, tú južnú, tí by sa v hrobe obracali, keby takýchto podliakov tu videli,“ vyhlásil do publika Káčer a v nervovom vypätí pokračoval.

Toto je vaša túžba? Toto je váš mier? Aby ruské vojská z ich tankami a s ich vraždením prechádzali cez naše hranice a zabíjali naše deti, znásilňovali vaše ženy, ničili vaše domovy? Toto je váš mier? Za toto ste tu prišli ziapať ako stádo paviánov?” 


Hŕstka priaznivcov Káčera a Naďa sa v jednom momente otočila k publiku a provokovala so vztýčeným prostredníkom.

Ostré reakcie na incident v Michalovciach

Robert Fico takmer okamžite vyzval na odstúpenie Káčera. Ak si chce prezidentka zachovať zvyšky dôstojnosti, dnes už nebude Rastislav Káčer poverený riadiť rezort zahraničných vecí. To, čo predviedol v Michalovciach, je podľa jeho slov neakceptovateľné.

Vážená pani prezidentka Čaputová, predpokladám, že ste už videli, čo dnes v Michalovciach predviedol minister zahraničných vecí v demisii Rastislav Káčer. Ako hrubo a vulgárne dourážal ľudí kvôli inému názoru, ako strašil celú Európu, že bude napadnutá ruskými vojskami. Pani prezidentka, ak si chcete zachovať posledné zvyšky dôstojnosti, urobte všetko pre to, aby tento človek zajtra už nebol členom vlády. Ak tak neurobíte, beriete plnú zodpovednosť za to, čo Rastislav Káčer vystrája,“ povedal Fico.

 

Podľa Karola Farkašovského stratil Káčer nárok na oslovenie „minister“. Prekonal slovník nie štvrtej ale šiestej krčmovej cenovej skupiny. Taká krčma vraj na Slovensku ani neexistuje.

V živote som nevidel človeka vo vysokej verejnej a diplomatickej funkcii tak hrubo sa osopiť na ľudí len preto, že majú iný názor. Obaja predviedli čo je podľa nich demokracia. Keď nemáš názor ako oni, nie si demokrat, ale dezolát. Jeden ani druhý nie sú schopní viesť dialóg. Chýbajúce argumenty by najradšej nahradili cenzúrou. Lenže cenzúra býva vždy predzvesťou totality a jej konca,“ napísal na sociálnej sieti.

Podľa Farkašovského situáciu nezvládala ani moderátorka z markízy Gabriela Kajtárová. „Nevychádzam z úžasu ako môže človek prijať moderovanie takej diskusnej stoky. Kde sa podela jej súdnosť. Žiadne peniaze nestoja za to aby sa moderátor znížil k takejto profesionálnej samovražde a totálnemu fiasku. Som zvedavý ako s tým a s ňou naložia jej chlebodarcovia v Záhorskej Bystrici. Výdatne totiž zašpinila aj imidž Markízy,” dodal.

Foto: screen denník N

Luboš Blaha: “Pretieram si oči a nechce sa mi veriť, že toto je naozaj. Minister zahraničia v demisii Rastislav Káčer bliaka v Michalovciach po ľuďoch, že ak chcú mier, tak by sa z nich naši velikáni „dogrcali“ a vraj sú ako „paviáni“ a „podliaci“. A ďalšie nechutnosti. To si fakt pozrite, takýto škandál ešte Slovensko nezažilo. Na konci nepríčetne po občanoch vrieska, že hanba. Toto je šéf slovenskej diplomacie. Nenávisť z neho len tak srší. 

On nenávidí Slovákov, nenávidí mier. A grobiánsky nadáva ľuďom. Lebo majú iný názor. Ja neviem, či bol Káčer na mol, ale toto je absolútne dno. Konečne aj s Naďom zažili, čo si o nich ľudia myslia. Ďakujeme Michalovciam za to, že im otvorili oči. A takto reagovali – ako poslední ožrani zo staničného bufetu. Aj tí majú v sebe viac politickej kultúry.”

Denník N skonštatoval, že “Naď s Káčerom sa v Michalovciach zrazili s ruským svetom.”

Podľa Romana Pataja však obstáli dobre. „Sebavedomá proruská časť spoločnosti si na diskusii dokázala, že takto môže skúšať narúšať predvolebné mítingy a akcie kohokoľvek. Budú to ťažké a nechutné mesiace predvolebnej kampane.”

Celý záznam z diskusie o Rusku a Ukrajine Vám v živom vysielaní priniesla aj ZVTV:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
1.) Richard Glück: (video) Naď s Káčerom sa vybrali kázať Michaloviec a zažili, čo nečakali, Veci verejné, 07.03.2023
2.) Youtube: SMER – Sociálna Demokracia, Pani prezidentka, ak si chcete zachovať zvyšky dôstojnosti, zajtra už nebude R. Káčer riadiť MZV!, 06.03.2023
3.) Naďov a Káčerov incident v Michalovciach má dohru: Ostré reakcie a apel na prezidentku, Hlavné Správy, 07.03.2023
4.) PEKLO AKÉ NEZAŽILI! Ľudia vypískali vojnových štváčov Naďa a Káčera…, CZ24 news, 07.03.2023
5.) Youtube ZVTV: MZV R. Káčer vystúpil vo verejnej diskusii o ruskej vojne, 06.03.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply