Nádejný budúci pápež: Pre toto sa bojím o celý západný svet

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Shutterstock

Na sociálnych sieťach sa ako virál šíri úryvok z rozhovoru, kde konzervatívny kardinál, o ktorom sa hovorí ako o možnom budúcom nástupcovi svätého Petra, ponúkol redaktorke odpovede, nad ktorými slniečkari budú krútiť hlavou. Ťažké im bude pochopiť pravdy, ktoré sa nezhodujú s ich zmýšľaním sveta a vychádzajú paradoxne od afrického kardinála.

Redaktorka: Je cítiť, že sa bojíte o západný svet. Čoho sa obávate?

Kardinál Sarah: Viete, najväčšou obavou je skutočnosť, že Európa už nechce alebo stratila povedomie o svojom pôvode. Stratila svoje korene. A predsa strom bez koreňa vymiera. Bojím sa, že Západ umrie. Nasvedčuje tomu veľa vecí, ako vidíte. Žiadna pôrodnosť, prebiehajúca invázia iných kultúr, iných národov, ktoré vás svojím počtom ohromne prevýšia a úplne zmenia vašu kultúru, vaše zvyklosti, vašu morálku.

Robert Sarah, kardinál a prefekt Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí je známy pre svoje otvorene konzervatívne vystupovanie, niektorí ho nazývajú strážcom morálky. Hovorí, že Cirkev nesmie upustiť zo svojho morálneho učenia v oblastiach sexuality a to, že s tým niektorí mladí liberálni ľudia nesúhlasia, neznamená, že teraz sa bude meniť učenie. S týmito slovami vystúpil aj na Synode biskupov.

“Možno cirkevné učenie nie je každému jasné, ale nik nemôže povedať, že samo o sebe je nejasné,” povedal na margo zmiešaného prístupu niektorých prelátov ohľadom učenia o rodine. “Ježiš neznižoval svoje požiadavky a nemala by to robiť ani Cirkev.“ Dnes sme totiž svedkami závažného prekrúcania cirkevného učenia, najmä z prostredia západných krajín, ako je napríklad Nemecko.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/nadejny-buduci-papez-pre-toto-sa-bojim-o-cely-zapadny-svet/1630998

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár