NAKA: Rostas sa pýtal Sibylu

Pavel Sybila. Foto: Archív
Dnes, 24.7.2019 podal vyšetrovateľovi NAKA svedeckú výpoveď Pavel Sibyla, oznamovateľ trestného oznámenia na Rostasa. Prítomní boli šéfredaktor Zem&Vek aj jeho právny zástupca. Z výpovede svedka Sibylu okrem iného pochádzajú tieto zavádzajúce, manipulatívne a lživé tvrdenia:
Zodpovednosť autorov pri negatívnych citáciách o židoch je dvojnásobná, vzhľadom k tomu, čo sme zažili počas druhej svetovej vojny i neskôr. Občania židovskej národnosti boli jedinou skupinou obyvateľov, ktorá bola vedome a systematicky vyvražďovaná na príkaz čelných predstaviteľov nacistického režimu a zobrazenie Štúra v gardistickej uniforme dobre ilustrovalo tému článku v časopise týždeň.
Odpovede a reakcie nájdete v priložených fotodokumentáciách.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár