NAKA vypočúvala admina Zomri Petra Valoviča

· Čas čítania: 2 min.

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar nedávno podal podnet na facebookovú stránku Zomri zato, že podľa jeho mienky podnecuje nenávisť voči poslancovi Ľubošovi Blahovi, čo je trestný čin. Blahovi ako dotknutej osobe chodia vyrozumenia od vyšetrovateľa a preto môže na Facebooku informovať o celom prípade.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Podľa týchto informácií bol bývalý redaktor RTVS Peter Valovič ako admin Zomri predvolaný NAKA na vypočutie. Tým sa jeho totožnosť ako admina stránky definitívne potvrdila. Na výsluchu odmietol odhaliť identitu ďalších dvoch adminov. Podľa neoficiálnych informácií by nimi mali byť Daniel Podhradský a Eduard Gallo.

Valovič uviedol, že projekt Zomri vznikol v júni 2016 za účelom komentovania aktuálnych celospoločenských udalostí hlavne na Slovensku, primárne sa sústreďuje na kritiku osôb s radikálnym a extrémistickým pozadím a politikov. Ide akoby o kritiku satirickým štýlom, satirou a humorom. Zároveň sa snažia upozorňovať na škodlivosť dezinformácií na Slovensku. Extrémizmus v posledných rokoch prerastá cez slovenskú spoločnosť, najmä mladí ľudia sú náchylní veriť jednoduchým, zjednodušeným frázam ľudí, ktorí môžu mať extrémistické pozadie a ktorí tieto skutočnosti následne využívajú na získavanie verejnej podpory a vstup do politiky. V žiadnom prípade sa cez projekt Zomri nesnažia vyvolávať žiadnu nenávisť voči jednotlivcom ani skupinám osôb. Ďalej vypočúvaný uviedol, že projekt Zomri dlhodobo spolupracuje s políciou na odhaľovaní aktivít extrémistov v internetovej sieti.

Takže keď niekoho považujete za extrémistu, podľa Valoviča ho môžete označovať za k*kota, prak*kota, či vyhrážať sa mu smrťou alebo fyzickým násilím, ako býva na stránke Zomri dobrým zvykom. To už extrémizmus, ani šírenie nenávisti nie je.

Zdroj: Facebook

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár