Nákaza sa dá zvládať aj bez vakcíny

· Čas čítania: 2 min.

Národný inštitút pre alergie a infekčné ochorenia (NIAID) v spolupráci s nadáciou Billa Gatesa vyvíjajú vakcínu proti ochoreniu  COVID-19. Priebeh šírenia nákazy v Číne je však príkladom toho, že vakcína za miliardy nie je nevyhnutnosťou a pandémiu je možné zvládnuť aj lacnejším spôsobom a tým je prísna disciplína a bežné lieky.

Vakcína proti COVID-19 respektíve vakcíny používané proti koronavírusom všeobecne sú vlastne chrípkové vakcíny. Tie neliečia ale v najlepšom prípade môžu slúžiť ako prevencia pred nákazou. Efektivita týchto vakcinácií je medzi 20-50% a sú skôr zdrojom zárobku farmaceutického priemyslu.

Bill Gates a jeho nadácia sú vo vývoji vakcíny podporovaný nie len americkým prezidentom Donaltom Trumpom, WHO, Svetovou bankovou a UNICEF ale aj farmaceutickými partnermi a samozrejme s podporou médií, ktoré o alternatívnej liečbe neinformujú, prípadne spochybňujú jej účinnosť alebo dokonca hovoria o rizikách či nepriaznivých účinkoch a snažia sa verejnosť presvedčiť o jedinej všeobecne prijatej pravde pri liečbe, samozrejme v zastrešení farmaceutického priemyslu.

Profesor Didier Raoult je jedným z  najlepších vedcov v obore prenosných ochorení. Pri COVID-19 odporučil užívať Hydroxychloroquine dostupný v liekoch ako Chloroquine a Plaquenil. Ide o bežne dostupný a lacný liek používaný na liečbu malárie a efektívny sa ukázal aj pri SARS. Čínsky vedci uverejnili priaznivé výsledky na vzorke 100 pacientov.

Čína a Kuba spolupracujú na použití lieku Interferon Alpha 2B. Ide o vysoko účinné antivirotikum bežne známe na Kube. V USA však z dôvodu uvalenia embarga na Kubu tento liek nepoznajú. Čína a Kuba v spolupráci s Ruskom tiež vyvíjajú vakcínu, ktorá nebude tak nákladná a bude aplikovateľná ako prevencia pred viacerými druhmi koronavírusu.

Ďalšími pomocníkom v boji s novým koronavírusom sú Vitamín C a vitamín D3 vo vysokých dávkach, koloidné striebro, ktoré efektívne zabíja baktérie a vírusy (vrátane COVID-19) a taktiež preparáty na báze mentolu. Potrieť si okolie nosa mentolovou masťou chráni pred nákazou a pôsobí ako lokálna dezinfekcia.

Doktor Raoult ďalej odporúča pacientom s respiračnými ťažkosťami polohu spánku v sede, keďže pľúca sú pri ťažkých stavoch ochorenia naplnené tekutinou. Táto metóda sa využívala už pri Španielskej chrípke v roku 1918.

Zdroj: globalresearch

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár