Naši zástupcovia v Europarlamente už pred štyrmi rokmi ukázali, ako obhajujú národné záujmy

· Čas čítania: 2 min.

Opäť sa blížia voľby do Európskeho parlamentu, preto je dobré si pripomenúť, čo sú zač súčasní europoslanci za Slovenskú republiku a v čí prospech hlasujú.

Ako uvádza na svojej facebookovej stránke Jaroslav Paška zo SNS:
„Dňa 29.4.2015 prebehlo v Európskom parlamente škandalózne hlasovanie o prerozdeľovaní migrantov, ktoré následne zdvihlo silný odpor Slovenska voči arogancii a svojvôli bruselských inštitúcií. Piati slovenskí europoslanci z tých, ktorí sa vyjadrili v kľúčovom hlasovaní EP za prijatie kvót na prerozdelenie migrantov, teraz opäť kandidujú v májových eurovoľbách do Európskeho parlamentu.
ŠTYRIA Z NICH DOKONCA AKO LÍDRI KANDIDÁTOK:
Monika Beňová – SMER-SD
Ivan Štefanec – KDH
Anna Záborská – KRESŤANSKÁ ÚNIA („ZA“ hlasoval aj kandidát č.2 Branislav Škripek)
József Nagy – MOST-HÍD
Viacerí z nich nás presviedčajú, že európske prerozdeľovanie migrantov nám už dnes nehrozí, nie je to však pravda. V marci 2019 schválil končiaci Európsky parlament vytvorenie Fondu pre azyl a migráciu, ktorého mechanizmy znova obsahujú aj povinné kvóty na „solidárne“ prerozdeľovanie migrantov.
Aj keď Európska komisia v súčasnosti o kvótach nehovorí (lebo sa bojí silnej mobilizácie voličov, ktorí by potom v eurovoľbách volili pronárodné strany), v dokumentoch, pripravovaných pre novú európsku administratívu sú prerozdeľovacie mechanizmy migrantov stále jej základným riešením migračnej krízy.“

Proti boli jedine Richard Sulík a Jana Žitňanská, Pál Csáky sa zdržal hlasovania. Kompletné výsledky vtedajšieho hlasovania slovenských europoslancov vidno na tomto obrázku:

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár