NATO pri bombardovaní v Juhoslávii použilo neznámu látku

· Čas čítania: 3 min.
Foto: RS

Podľa novín Večernje Novosti to vyplýva zo správy Štábu civilnej ochrany Moravického okruhu, ktorá bude čoskoro predložená koordinačnému orgánu vlády.

Severoatlantická aliancia použila počas bombardovania Srbska v roku 1999 „neznámu látku“. Informoval o tom v utorok spravodajský server B92.net s odvolaním sa na noviny Večernje Novosti.

Podľa novín to vyplýva zo správy Štábu civilnej ochrany Moravického okruhu, ktorá bude čoskoro predložená koordinačnému orgánu vlády. Tento orgán bol zriadený na zistenie následkov 78 dní trvajúceho bombardovania Srbska v roku 1999 zo strany NATO. Správa Štábu civilnej ochrany opisuje podrobnosti týkajúce sa činností letectva NATO.

V jednom z dokumentov sa uvádza, že 8. a 9. apríla 1999 lietadlá NATO rozprašovali nad celým mestom Gornji Milanovac žltý prášok neznámeho pôvodu. Po niekoľkých dňoch nasledovalo rozprašovanie malých kryštálov, ktoré spôsobili alergické reakcie u ľudí.

Pamätám si, že ľudia si všimli jemné kryštály veľkosť zrnka cukru na svojich poliach,“ uviedol vyšetrovateľom obyvateľ dediny Donji Branetiči. Vysvetlil, že pri kontakte s kryštálmi došlo k slzeniu a svrbeniu kože. „Počul som, že ľudia v obci Brusnica mali podobné problémy. Jedna žena, ktorá zbierala seno, skončila s vyrážkami, keď jej kryštály padali na ruky, nohy a tvár,“ dodal.

Vzorky týchto kryštálov boli odoslané na vojenskú kliniku v Belehrade na chemické a toxikologické testy. Prvým zistením tejto inštitúcie bolo, že „neboli nájdené žiadne toxické látky zo skupiny chemických zbraní„.

Toto však nebolo všetko. V správe sa uvádza aj nasledovné: „S použitím infračervenej spektrometrie sa zistilo, že ide o syntetický uhľovodíkový polymér neznámeho spektra, to znamená, že neznámu molekulu.

Zároveň fytopatológovia z Inštitútu pre výskum ovocia v meste Čačak identifikovali stopy extrémne neobvyklých chorôb rastlín. Bezprostredne po bombardovaní niekoľko lesov v pohoriach Zlatibor a Tara bez zjavnej príčiny náhle odumrelo. Stalo sa to údajne v tých oblastiach, kde NATO použilo neznámu látku.

https://slobodnyvyber.sk/tasr-nato-pri-bombardovani-v-juhoslavii-pouzilo-neznamu-latku/amp/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Váženíčitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár